1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

03.05.2022

Reklama

Reconvel pomôže sto deťom s neurologickými ochoreniami - do programu sa môžete zapojiť aj vy


Firma Reconvel sa v spolupráci s ich občianskym združením rozhodli pomôcť deťom s neurologickými ochoreniami. Bioaktívne peptidové ultrafiltráty Reconvel® (BPUR®) dosahujú vynikajúce výsledky u pacientov s detskou mozgovou obrnou, epilepsiou a pridruženými chorobami. Do šesťdesiat dňového programu sa môžete zapojiť aj Vy vyplnením formulára.

Produkty NS-Revital a Life-Force od značky Reconvel, ktoré sú určené na neurologické ochorenia, sú biologické, orgánovo-špecifické ultrafiltráty z mozgu, miechy a týmusu mladých zvierat. Ich hlavnou zložkou sú bioaktívne peptidy. Tieto najmenšie stavebné molekuly organizmu, ktoré sú identické u všetkých stavovcov, majú pozitívny vplyv na nápravu vývinových nedostatkov a poškodení mozgu a nervového systému. Podstatou priaznivého pôsobenia je rekonštrukcia proteínových reťazcov v bunkách. Ich pravidelné a dlhodobé používanie napomáha k uvoľňovaniu spaziem a k zmierňovaniu paréz končatín. Pacienti napredujú oveľa rýchlejšie v mentálnom vývine, vnímaní, reči, interakcii, v koordinácii pohybov a v zlepšovaní jemnej motoriky.

Bioaktívne peptidové ultrafiltráty Reconvel® (BPUR®):

- 100% prírodné preparáty, bez chemických prísad

- sterilné preparáty - bez obsahu proteínov

- nespôsobujú alergické reakcie

- nemajú doposiaľ žiadne známe nežiadúce účinky

- neexistuje u nich nebezpečenstvo imunitnej reakcie proti cudzorodému proteínu pretože jednotlivé preparáty obsahujú len molekuly menšie ako

- ktorákoľvek molekula proteínu

- neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé látky, anabolicko-androgénne steroidy (AAS), ani stimulanty zalistované Svetovou antidopingovou agentúrou WADA

Pri neurologických ochoreniach sa používajú 2 druhy preparátov po dobu minimálne 60 dní. Bežná priemerná cena terapie pre dieťa na toto obdobie je 3.500,- Eur.

Štartovací program bude určený pre 100 detských pacientov za doplatkovú cenu:  825,- Eur. 
Záujemcovia budú kontaktování najneskôr do 01.07.2022

Pre zapojenie sa do programu prosím kliknite na VYPLNIŤ FORMULÁR.

Výrobný proces preparátov BPUR®

Jednotlivé peptidy a iné biologicky účinné látky nízkej molekulovej hmotnosti vyrábame za pomoci tzv. tangenciálnej crossflow filtrácie. Aby sme mohli tento spôsob filtrácie účinne zvládnuť, je nutné v prvom kroku za pomoci nízkej teploty (-80 stupňov celzia) narušiť bunkové membrány a dokonca aj bunkový cytoskelet živočíšneho alebo rastlinného tkaniva. Takto získaný substrát sa po niekoľkonásobnej predfiltrácii používa na konečnú ultrafiltráciu, ktorá zabezpečí získanie požadovanej veľmi nízkej hmotnosti bioaktívnych molekúl. V našom prípade sa jedná o bioaktívne ultrafiltráty do hmotnosti 5 kiloDaltonov (kDa)*. Úroveň separácie je určená veľkosťou mikromilipórových filtrov. Konečná filtrácia sa uskutočňuje použitím technicky certifikovaného filtra, ktorý zabezpečuje priechodnosť peptidov a iných anorganických látok menších ako 2 nanometre. Výhodou takto ultrafiltrovaného biologického materiálu, okrem schopnosti prechádzať cez bunkové steny, je aj fakt, že je vylúčené aby sa v preparáte objavili mnohonásobne väčšie mikróby, vírusy, plesne, či alergény. V prefiltrovanej tekutine sa následne odmeria koncentrácia a riedením sa upraví na optimálnu hodnotu. Obrovskou výhodou celého procesu a použitej techniky na získavanie peptidov v našom laboratóriu, oproti bežnejšie dostupným tepelne spracovaným peptidom väčšiny iných výrobcov je, že peptidy z nášho laboratória zostávajú bioaktívne, teda živé**. Vďaka tomuto majú takéto peptidy schopnosť plnohodnotne napomáhať správnemu fungovaniu buniek. Preparát na perorálne použitie sa napokon v laboratórnom prostredí dávkuje do radiačne vysterilizovaných ampuliek s hermetickým uzáverom. Krémy sa podobným spôsobom dávkujú do vákuových aplikátorov. Produkt sa aj počas transportu a skladovania uchováva v chlade, aby sa zachovala bioaktivita preparátu.

* Dalton je jednotka molekulovej hmotnosti. Veľkosť molekuly o hmotnosti 5kDa je približne 1-2 nanometre.

** Bioaktivita je zabezpečená tým, že v žiadnej fáze počas celého procesu spracovania spracovávaný biologický materiál nepresiahne 40 stupňov Celzia

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

04.06.2022
Správy

V Česku sa rozbieha homesharing, ľudia pomáhajú rodičom so znevýhodnenými deťmi

Homesharing predstavuje moderný spôsob podpory rodín detí s mentálnym alebo kombinovaným zdravotným znevýhodnením. Hovoríme o istej forme zdielanej starostlivosti.

viac
15.06.2022
Správy

Rodičia zdravotne znevýhodnených detí môžu z plánu obnovy prerobiť svoj dom - ušetria až 95 percent

Slovenské Ministerstvo životného prostredia prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia zverejnilo základné kritéria v súvislosti s dotáciou na obnovu rodinného domu. Rodiny so zdravotne znevýhodneným dieťaťom môžu získať až 95% z celkovej rekonštrukcie do výšky 15 000 eur bez DPH.

viac
10.06.2022
Správy

V Bratislave sa diskutovalo o situácii jednorodičov - zdravotne znevýhodnených zastupovali tri organizácie

Vo štvrtok deviateho júna sa v bratislavských priestoroch Slovenskej sporiteľne konalo stretnutie na tému jednorodičovských rodín ohrozených chudobou. Zároveň sa uzavrel akcelerátor, ktorého súčasťou bolo aj občianske združenie Úsmev pre druhých, ktoré pracuje aj s jednorodičovskými rodinami so zdravotne znevýhodnenými deťmi.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu