1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

24.03.2023

Správy

Profesionáli z oblasti poradenstva získali ocenenia za svoju prácu


V stredu 22. marca už po štvrtý raz rozdal Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie niekoľko ocenení v oblasti poradenstva a prevencie pri práci s deťmi a ich rodinami. Práca odborníkov v oblasti poradenstva zastáva v súčasnosti významné miesto v systéme pomoci deťom a mladým ľuďom trpiacim rôznymi psychickými problémami či psychiatrickými diagnózami.

„Práve posledné roky, ktoré sme prežili v pandémii a v aktuálnej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou, nám ukazujú, akí kľúčoví ľudia v systéme poradenstva a prevencie sú. Pomáhajú deťom zvládať emócie v školách, učitelia vďaka ich pomoci dokážu lepšie zvládať nové situácie v školskom prostredí a rodičia sa vedia lepšie vyrovnať so strachom a obavou o život svojich detí,“ povedala riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Janette Motlová.

V jednotlivých kategóriách boli ocenení títo poradcovia:

 • ocenenie Mladý talent poradenstva 2022 získala Mgr. Barbora Molčanová, psychologička z Centra poradenstva a prevencie Sabinov
 • ocenenie Osobnosť poradenstva 2022 získala PaedDr. Jana Lednická, riaditeľka Centra poradenstva a prevencie Bratislava
 • ocenenie za dlhodobý prínos v systéme poradenstva a prevencie v roku 2022 získala Mgr. Mária Pauličková, riaditeľka Centra poradenstva a prevencie Nitra
 • špeciálne ocenenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR získala doc. Mgr. Margita Schmidtová, PhD.
 • špeciálne ocenenie za dlhodobý prínos vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie 2022 získala psychologička PhDr. Magdaléna Špotáková, CSc.

 

TS

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ