1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.08.2022

Správy

Prihláste sa na workshop muzikoterapie, naučíte sa liečiť hudbou


Poradensko-konzultačné centrum „K centrum“ v Bratislave pozýva na dvojdňové muzikoterapeutické workshopy, ktoré sa budú konať počas jesenných víkendov. Maximálny počet účastníkov na jeden termín je desať. V prípade záujmu je možné realizovať zážitkovo hudobné workshopy aj nasledujúce mesiace. Cena za workshop je 250 eur.

Pri muzikoterapii alebo hudobnej terapii hovoríme o liečení hudbou. Hudba poskytuje veľa možností na prežívanie radosti, na vyjadrovanie pozitívnych, ale aj negatívnych pocitov, slúži k naplneniu emocionálnych, sociálnych, kognitívnych, telesných a tiež spirituálnych potrieb človeka.

Riaditeľka K-centra Zuzana Rajčániová pozýva všetkých záujemcov, aby sa jednotlivých kurzov zúčastnili. „Cieľom je, aby sa čo najviac ľudí z odbornej aj laickej verejnosti dozvedelo, akým silným a dostupným terapeutickým nástrojom hudba je, ako ju môžeme v rámci muzikoterapie cielene využívať v prevencii, aj pri množstve diagnóz, ako pôsobí na jednotlivých úrovniach. Podstatou je poskytnúť účastníkom dostatok teoretických ukotvení a prepojiť ich s praktickými zážitkovými aktivitami, aby zvuky a hudbu mohli začať bezpečne a s radosťou využívať vo svojom živote, či práci, hovorí.

Aktuálne naplánované termíny sú 30.9.-1.10, 14.10.-15.10. a 11.11-12.11. Súčasťou workshopu je tiež zážitková sebaskúsenosť, práca s rezonančnou kolískou a tzv. zvukový kúpeľ ako hudobná relaxácia. Rezervovať svoje miesto môžete na info@kcentrum.sk alebo na telefónnom čísle 0907 120 228.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ