1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

31.08.2022

Správy

Požiadajte si o pomoc na vzdelávacie, môžete dostať až 95 eur


Až pätnásťtisíc eur prerozdelí občianske združenie Úsmev pre druhých rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi, ktoré navštevujú školy. Získať tak môžu rôzne vzdelávacie pomôcky do materských či základných škôl, ale tiež napríklad oblečenie.

Aby mohli vyplniť žiadosť musia splniť viaceré podmienky. „Podmienkou je, aby boli tieto rodiny zaregistrované na stránkach usmevpredruhych.sk alebo genetickesyndromy.sk. Potom sa s nami môžu skontaktovať cez náš nástroj Poradne, prípadne ich kontaktujeme emailom my," vyjadril sa koordinátor činností občianskeho združenia Miro Béreš. Sociálna pracovníčka bude rodiny postupne kontaktovať. Táto pomoc je možná vďaka Nadácii Slovenskej sporiteľni, ktorá sa rozhodla touto sumou prispieť rodinám, s ktorými pracuje občianske združenie Úsmev pre druhých. 

Pomoc však chcú v nadácii rozšíriť aj na ďalšie deti a organizácie, preto sa rozhodli požiadať verejnosť, aby sa zapojila do zbierky rodinám, ktoré pre zvyšovanie cien čelia finančným problémom. K pomoci preto vyzýva aj správkyna Nadácie Slovenskej Sporiteľne Barbara Henterová. „Naša pomoc – viac ako 100 tisíc eur pre vyše 1000 detí naprieč Slovenskom, ako viete, zďaleka nepokrýva aktuálne potreby. Prostredníctvom  darcovskej platformy Donio sme preto spustili aktívnu výzvu Deťom do školy až do 12. septembra. Jednotlivcom aj firmy tak môžu pomôcť navýšiť našu pomoc," hovorí. 

Nadácia spolu darovala 100 000 eur na nákup školských potrieb pre približne 1000 detí z náhradných, rómskych, jednorodičovských a inak znevýhodnených rodín. „Príspevky zo zbierky prerozdelíme neziskovým organizáciám Nadácia pre deti Slovenska, Slovenská katolícka charita a Jeden rodič," dodáva Henterová. K výzve sa pridáva aj Miro Béreš z o.z. Úsmev pre druhých. „Náklady pre dieťa presahuje najmä v prvom mesiaci 100 eur, v dnešných časoch to nie je zanedbateľná položka, preto budeme radi, keď svojim susedom, o ktorých možno ani neviete nezištne pomôžete."

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ