1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.09.2023

Správy

Povedz to umením - nový grantový program Nadačného fondu Slovanet


Spoločnosť Slovanet spolu s Nadačným fondom Slovanet vyhlasujú nový grantový program venovaný podpore mladých umelcov so zdravotným znevýhodnením. Grantový program „Povedz to umením“ je určený pre mladých ľudí s telesným, mentálnym, zmyslovým či kombinovaným znevýhodnením vo veku pätnásť až dvadsaťšesť rokov, ktorí sa venujú niektorej z foriem umenia. Získať môžu finančný príspevok až do výšky päťsto eur.

Cieľom je podporiť a uľahčiť komunikáciu a sebavyjadrenie hendikepovaných ľudí prostredníctvom všetkých foriem umenia, a to či už ide o vizuálnu, hudobnú, literárnu alebo inú formu prejavu. Žiadosti sa môžu týkať realizácie v oblasti hudobno-dramatického či vizuálneho umenia, do ktorého patrí hudobné, tanečné  divadelné, literárne a filmové umenie. Rovnako tak sa môžu týkať multimédií,  výtvarného umenia ako je maliarstvo, sochárstvo, grafika, ilustrácia, fotografia, intermédiá či úžitkové umenie, architektúry, dizajnu priemyselného, odevného alebo textilného a grafického, a v neposlednom rade aj reštaurovania.

Finančný príspevok je možné použiť na kúpu umeleckých pomôcok a potrieb, na prezentáciu umenia konkrétneho umelca alebo vzdelávací kurz. Celkovo bude z Nadačného fondu Slovanet prerozdelených deväťtisíc eur.

Uzávierka žiadostí je 22. októbra. Žiadosť je možné podať jedine elektronicky prostredníctvom online formuláru. Všetky bližšie informácie nájdete na stránkach Nadačného fondu Slovanet. Výsledky budú žiadateľom oznámené po 10. novembri elektronicky aj písomne.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ