1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

19.09.2022

Správy

Podporte vznik športového krúžku pre zdravotne znevýhodnené deti


Občianske združenie HappyMove z Piešťan rozbehlo kampaň, ktorej cieľom je vzbudiť v deťoch lásku k športu a pozitívny vzťah k pohybu, a to nie len u zdravých detí. Tento krát sa jedná o kampaň zameranú na deti so zdravotným znevýhodnením. Financie potrebné na realizáciu projektu predstavujú celkovú sumu približne desaťtisíc eur.

Prostredníctvom kampane sa Občianske združenie HappyMove, ktoré pôsobí v Piešťanoch od roku 2019, rozhodlo získať aspoň časť financií na podporu integrácie zdravotne znevýhodnených detí medzi svojich zdravých rovesníkov. Snahou je, zo získaných finančných prostriedkov zaplatiť trénerov a osobných asistentov, uhradiť členské poplatky, aby mali zdravotne znevýhodnené deti jednu hodinu týždenne zadarmo a tiež zakúpiť tréningové pomôcky. Najväčším snom organizácie je kúpa osobného automobilu, ktorý by slúžil na rozvoz zdravotne znevýhodnených detí na tréning a z tréningu.

HappyMove je tím kvalifikovaných trénerov, ktorí formou krúžkov na materských a základných školách vykonávajú všeobecnú prípravu detí vo veku od 3 do 10 rokov. Počas školského roka prebiehajú tréningy podľa vopred pripravenej osnovy, v ktorej sú zahrnuté cvičenia ako lokomočné pohyby, gymnastika, atletika a loptové hry.

Prvým cieľom je otvorenie samostatného kurzu pre zdravotne znevýhodnené deti s cieľom naučiť ich určitej športovej disciplíne a základom správania sa na tréningu s ohľadom na špeciálne potreby týchto detí. Neskôr budú deti zaintegrované medzi svojich zdravých kamarátov.

Do skončenia kampane zostáva už len pár dní. Projekt môžete podporiť tu.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ