1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

19.09.2022

Správy

Podporte vznik športového krúžku pre zdravotne znevýhodnené deti


Občianske združenie HappyMove z Piešťan rozbehlo kampaň, ktorej cieľom je vzbudiť v deťoch lásku k športu a pozitívny vzťah k pohybu, a to nie len u zdravých detí. Tento krát sa jedná o kampaň zameranú na deti so zdravotným znevýhodnením. Financie potrebné na realizáciu projektu predstavujú celkovú sumu približne desaťtisíc eur.

Prostredníctvom kampane sa Občianske združenie HappyMove, ktoré pôsobí v Piešťanoch od roku 2019, rozhodlo získať aspoň časť financií na podporu integrácie zdravotne znevýhodnených detí medzi svojich zdravých rovesníkov. Snahou je, zo získaných finančných prostriedkov zaplatiť trénerov a osobných asistentov, uhradiť členské poplatky, aby mali zdravotne znevýhodnené deti jednu hodinu týždenne zadarmo a tiež zakúpiť tréningové pomôcky. Najväčším snom organizácie je kúpa osobného automobilu, ktorý by slúžil na rozvoz zdravotne znevýhodnených detí na tréning a z tréningu.

HappyMove je tím kvalifikovaných trénerov, ktorí formou krúžkov na materských a základných školách vykonávajú všeobecnú prípravu detí vo veku od 3 do 10 rokov. Počas školského roka prebiehajú tréningy podľa vopred pripravenej osnovy, v ktorej sú zahrnuté cvičenia ako lokomočné pohyby, gymnastika, atletika a loptové hry.

Prvým cieľom je otvorenie samostatného kurzu pre zdravotne znevýhodnené deti s cieľom naučiť ich určitej športovej disciplíne a základom správania sa na tréningu s ohľadom na špeciálne potreby týchto detí. Neskôr budú deti zaintegrované medzi svojich zdravých kamarátov.

Do skončenia kampane zostáva už len pár dní. Projekt môžete podporiť tu.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

31.08.2022
Správy

Požiadajte si o pomoc na vzdelávacie, môžete dostať až 95 eur

Až pätnásťtisíc eur prerozdelí občianske združenie Úsmev pre druhých rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi, ktoré navštevujú školy. Získať tak môžu rôzne vzdelávacie pomôcky do materských či základných škôl, ale tiež napríklad oblečenie.

viac
11.09.2022
Rozhovor

Tyflopedička Halka Tytykalová: „Míľniky sú krásna vec, ale nie každé dieťa podľa nich funguje“

V dnešnej dobe plnej informácii, diskusných fór a online poradenstiev vieme často skĺznuť do roviny porovnávania. Napreduje moje dieťa správne? Nezaostáva vo vývoji? Je s ním všetko v poriadku? Netrpezlivo čakáme na prvé, významné míľniky. Nie všetko však vždy ide podľa tabuliek. Kedy spozornieť a čo už nie je v poriadku?

viac
07.09.2022
Správy

Zdravotne znevýhodnení klienti poisťovne Dôvera majú možnosť požiadať o finančný príspevok

Aj tento rok poisťovňa Dôvera pomáha svojim poistencom v rámci grantového programu „Bojovníci za zdravie“. Na podanie žiadostí zastáva už len pár týždňov. Cieľom tohto programu je prispieť k zlepšeniu zdravia a k zvýšeniu kvality života ľudí.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ