1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.11.2022

Správy

Podporte kampaň Iva Páleníka a pomôžete mu ďalej pomáhať


Spoluzakladateľ portálu HendiKup.sk Ivo Páleník spustil novú kampaň pod názvom „Aj silní niekedy potrebujú pomoc, aby mohli ďalej pomáhať.“ Cieľom kampane je vyzbieranie financií na kúpu nového špeciálne upraveného automobilu. Osobný automobil predstavuje pre vozičkárov spôsob ako nezostať mimo bežné fungovanie.

„Štátny príspevok na špeciálne upravené vozidlo niekedy nepresiahne ani polovicu z celkovej ceny nového. Veľmi sa bojím, že bez neho všetko čo som vybudoval stroskotá a môj súkromný život sa nepredstaviteľne skomplikuje. Na kúpu takto špeciálne prispôsobeného automobilu mi chýba 30-tisíc eur,“ vysvetľuje Ivo.

Kampaň má momentálne tri míľniky, z čoho dva sa už vďaka darcom, podarilo dosiahnuť. Ivo tak má do nového auta voňavý stromček a sadu pneumatík vrátane rezervy. Ďalej však môžete prispieť na kúpu sedadiel, pedálov a antény. A kampaň takto bude pokračovať naďalej.

Ivo Páleník je aktivista na vozíku, ktorý má za sebou viacero úspešných projektov. Spolu s desiatkou dobrovoľníkov je na čele občianskeho združenia go-ok.eu, prostredníctvom ktorého poukazujú na bariéry a ich možnosti odstraňovania. Taktiež stojí za vývoj mobilnej aplikácie parking4disabled.eu, neskôr kamstatosom.sk, ktorá uľahčovala parkovanie zdravotne znevýhodneným. Ivo Páleník je v súčasnosti najmä motivačný rečník v problematike deverzít a bezbariérovosti, každoročne organizuje Stan Vozičkár.info na festivale Pohoda a v roku 2017 založil spolu s kolegami portál združujúci zdravotne znevýhodnených výrobcov a umelcov HendiKup.sk.
Svojim podporovateľom Ivo odkazuje: „Ponúkam za to seba, pokračovanie mojej pomoci iným a budem veľmi rád, ak budem môcť spomenúť, že ak silní ľudia potrebujú pomoc, boli ste to vy, kto mi pomohol.“

Dozvieť sa viac o jeho kampani a podporiť ju môžete kliknutím sem.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori