1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.05.2023

Správy

Pod jednou strechou sa zišli odborníci, ktorí nezištne pomáhali


24. mája sa v Banskej Bystrici konalo pilotné podujatie pre všetkých ľudí s nepriaznivým zdravotným stavom s názvom „Pod jednou strechou“. Návštevníci mali možnosť využiť služby hneď viacerých odborníkov naraz. Poskytovalo sa predovšetkým sociálne poradenstvo zdravotne znevýhodneným občanom. V takomto rozsahu sa ešte obdobné podujatie v Banskej Bystrici nekonalo.

"Našou snahou bolo zorganizovať jeden deň, v rámci ktorého poskytneme všetkým záujemcom potrebné informácie na jednom mieste. Dozvedia sa o všetkom, čo môžu vo svojej konkrétnej situácii robiť, ako postupovať, čo by mohli využívať a ako im vieme pomôcť." uviedla vedúca odboru sociálnych vecí banskobystrického magistrátu Ivana Kružliaková. Zamestnanci úradov priamo na mieste vypisovali s návštevníkmi žiadosti a tlačivá, ktoré následne aj doručili do podateľní jednotlivých úradov.  

„Pod jednou strechou“ sa zišli mnohé inštitúcie akými sú poskytovatelia kompenzačných pomôcok, domovy sociálnych služieb, zariadenia pre seniorov alebo poskytovatelia podporovaného bývania. Nechýbali ani neziskové organizácie a občianske združenia ako napríklad Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, SPOZA, Centrum včasnej intervencie, Zväz diabetikov Slovenska, Spoločnosť Parkinson Slovensko, PONS a ďalšie.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ