1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

26.10.2022

Správy

Otvárame druhé kolo pomoci na vzdelávanie, rodiny môžu získať školské pomôcky a oblečenie za takmer sto eur


Občianske združenie Úsmev pre druhých otvára druhé kolo pomoci. Rodiny so zdravotne znevýhodneným členom tak môžu získať školské a senzo-motorické pomôcky či oblečenie až do výšky 95 eur. Peniaze čerpá z dotácie od Nadácie Slovenskej sporiteľne. 

Po úspešnom ukončení prvého kola pomoci rodinám so zdravotne znevýhodneným dieťaťom, ktoré navštevuje školské zariadenie, majú možnosť o pomoc požiadať aj ďalšie rodiny. „V prvom kole sme pomohli 96 rodinám z celého Slovenska a takmer 150 deťom. Kupovali sa najmä tašky, peračníky, farbičky, zošity či perá, ale aj oblečenie či obuv. Aj keď koordinácia je náročná, snažíme sa pomáhať čo najadresnejšie," vyjadrila sa sociálna pracovníčka občianskeho združenia Úsmev pre druhých Veronika Bilčíková, ktorá mala na starosti komunikáciu s rodinami. „Predpokladáme, že do druhého kola budeme vedieť zapojiť minimálne ďalších 50 rodín," dodáva.

Podmienky zapojenia sa do druhého kola zostávajú nezmenené. V prvom rade je potrebné, aby bola rodina zaregistrovaná a mala svoj profil na webstránkach usmevpredruhych.sk alebo genetickesyndromy.sk. Následne im bude zaslaný dotazník, ktorý je potrebné vyplniť. Po spracovaní dát a výbere rodín budú kontaktovaní sociálnou pracovníčkou, ktorá s nimi jednotlivé položky upresní. Rodiny, ktoré pomôcky získali už v prvom kole sa už do druhého nemôžu zapojiť.

Pár fotografií detí z prvého kola pomoci nájdete vo fotogalérii pod článkom :)

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ