1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.06.2023

Správy

Odborníci z Adeli v sobotu otvoria Baby a Senior zóny v OC Nivy


Obchodné centrum Nivy v Bratislave pozýva v sobotu 17. júna na „Zdravé popoludnie na Nivách“. Akcia je venovaná zdravému životnému štýlu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Organizátori sľubujú bohatý sprievodný program, ktorý začne dopoludnia o 11.00 na Tržnici a potrvá približne do 6. hodiny večer.  

Podujatie je rozdelené do troch blokov – prevencia, diagnostika a rehabilitácia, ktoré sú venované zaujímavým témam fyzického i duševného zdravia. V rámci programu svoje miesto zastáva aj Adeli Medical center, ktoré sa predstaví v dvoch zónach – Baby zóna a Senior zóna.

Baby zónu môžu navštíviť rodičia spolu so svojimi bábätkami a tak získať potrebné informácie o ich psychomotorickom vývine. Diagnostika bude prebiehať počas hry s dieťaťom. Odborníci v Baby zóne budú pripravení zodpovedať všetky otázky rodičov predčasne narodených detí, detí, ktorých pôrod bol komplikovaný alebo detí, ktoré majú asymetrické držanie tela. Rodičia budú mať možnosť poradiť sa aj v súvislosti s terapeutickou intervenciou – genetické ochorenia detí, poruchy centrálnej nervovej sústavy, poruchy tonusu svalstva a iné. Baby zónu, ktorá je určená bábätkám od 28. dňa života,   nájdete na 2. poschodí medzi rešteuráciami Vapiano a Shanghaj v čase od 11.00 - 17.00 hod.

Senior zóna je určená ľuďom, ktorý napriek svojmu veku chcú zostať sebestační a mobilní čo najdlhší čas. „Reč bude o prevencii, o starostlivosti o seba samého, o varovných signáloch náhlej cievnej mozgovej príhody, nuž a takisto o rýchlej, funkčnej a aj efektívnej rehabilitácii.“ uvádza na svojich sociálnych sieťach Adeli Medical Center. V Senior zóne budú odborníci k dispozícií v čase od 11.00 do 17.00 hod.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ