1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.06.2023

Správy

Odborníci z Adeli v sobotu otvoria Baby a Senior zóny v OC Nivy


Obchodné centrum Nivy v Bratislave pozýva v sobotu 17. júna na „Zdravé popoludnie na Nivách“. Akcia je venovaná zdravému životnému štýlu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Organizátori sľubujú bohatý sprievodný program, ktorý začne dopoludnia o 11.00 na Tržnici a potrvá približne do 6. hodiny večer.  

Podujatie je rozdelené do troch blokov – prevencia, diagnostika a rehabilitácia, ktoré sú venované zaujímavým témam fyzického i duševného zdravia. V rámci programu svoje miesto zastáva aj Adeli Medical center, ktoré sa predstaví v dvoch zónach – Baby zóna a Senior zóna.

Baby zónu môžu navštíviť rodičia spolu so svojimi bábätkami a tak získať potrebné informácie o ich psychomotorickom vývine. Diagnostika bude prebiehať počas hry s dieťaťom. Odborníci v Baby zóne budú pripravení zodpovedať všetky otázky rodičov predčasne narodených detí, detí, ktorých pôrod bol komplikovaný alebo detí, ktoré majú asymetrické držanie tela. Rodičia budú mať možnosť poradiť sa aj v súvislosti s terapeutickou intervenciou – genetické ochorenia detí, poruchy centrálnej nervovej sústavy, poruchy tonusu svalstva a iné. Baby zónu, ktorá je určená bábätkám od 28. dňa života,   nájdete na 2. poschodí medzi rešteuráciami Vapiano a Shanghaj v čase od 11.00 - 17.00 hod.

Senior zóna je určená ľuďom, ktorý napriek svojmu veku chcú zostať sebestační a mobilní čo najdlhší čas. „Reč bude o prevencii, o starostlivosti o seba samého, o varovných signáloch náhlej cievnej mozgovej príhody, nuž a takisto o rýchlej, funkčnej a aj efektívnej rehabilitácii.“ uvádza na svojich sociálnych sieťach Adeli Medical Center. V Senior zóne budú odborníci k dispozícií v čase od 11.00 do 17.00 hod.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori