1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

26.11.2022

Správy

Od januára 2023 si rodičia finančne polepšia


Od 1. januára 2023 sa mení výška jednotlivých peňažných dávok pre rodiča. Národná rada Slovenskej republiky nedávno schválila novelu zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa a tiež novelu zákona č. 232/2022 Z . z. o financovaní voľného času dieťaťa.

Prídavok na dieťa je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva oprávnenej osobe na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa. Rovnako tak čiastočne prispieva na úhradu školských potrieb v súvislosti s plnením školských povinností dieťaťa. Od 1. januára 2023 bude uvedená peňažná dávka vyplácaná vo výške 60 eur mesačne a to od narodenia dieťaťa, najdlhšie do dovŕšenia 25 roku dieťaťa. Jednorazový príspevok na dieťa pri nástupe do prvého ročníka základnej školy bude v novom roku opäť obnovený a to vo výške 110 eur. Teda rodič, ktorého dieťa v roku 2023 nastupuje do prvej triedy základnej školy dostane v polovici októbra sumu 60 eur (prídavok na dieťa od 1.1.2023) + 110 eur, celkovo spolu 170 eur. Cieľom príspevku je odbremeniť rodičov od zvýšených výdavkov, ktoré im vzniknú v dôsledku nástupu ich dieťaťa do základnej školy.

Podľa vyššie uvedenej novely zákona sa príspevok na voľnočasové aktivity pre deti vo veku 5 až 18 rokov zvýši na 60 eur mesačne. Príspevok bude možné použiť na úhradu voľnočasových aktivít v oblasti športu a kultúry podľa zoznamu, ktorý ustanoví všeobecne záväzným predpisom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Avšak účinnosť tohto zákona sa posúva z plánovaného januára 2023 na január 2025. Teda od 1. januára 2025 sa mesačná suma prídavku na dieťa zvýši o sumu príspevku na voľnočasové aktivity pre deti vo veku od 5 do 18 rokov veku.

 

TS

 

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ