1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

11.05.2022

Správy

Od 17. mája môžeme podporiť myšlienku, že vzhľadom sme si všetci rovní


Medzinárodný týždeň rovnosti tvári šíri osvetu o problematike osôb s viditeľnými odlišnosťami. Hlavným cieľom je ich začlenenie do spoločnosti. Celosvetovo a každoročne sa koná medzi 17. - 24. májom. Zapojiť sa môžete aj Vy.

Počas tohto týždňa bude prebiehať selfie challenge, kde si vytvoríte Vašu fotku s oficiálnym filtrom selfie Challenge. Tú potom môžete zdielať na sociálnych sieťach s osobným odkazom pre všetkých, ktorým genetické syndrómy či iné ochorenia spôsobili, že sa špecifickými črtami tváre odlišujú. Môžete tiež použiť hashtagy #FEIweek, #vicsrdcemnezocima či #rovnosttvari.

Dvadsatieho mája 2022 sa bude v Prahe konať piknik „Všech tváří", kde sa stretnú ľudia nielen s tvárovými odlišnosťami. Je to priestor, kde sa budú môcť ľudia spolu rozprávať a spoznať. 

Do výzvy sa každoročne zapájajú ľudia z celého sveta. „Sila kampane je jednak v tom, že prebieha v ďalších cca 18-20 štátoch sveta ako Taiwan, Juhoafrická republika, stredná Amerika, Kanada, Belgicko, Turecko, Švajčiarsko, či Veľká Británia, ale tiež v tom, že sa zapojí viac spolkov a organizácií tak v Česku ako na Slovensku.  Každé extra zapojenie sa je pre nás skvelé," vyjadrila sa  riaditeľka občianskeho združenia Výnimočná tvár Ľubomíra Hrabovská, ktorá má sama dieťa s Treacher-Collinsovým syndrómom.

Výzva vznikla z problematiky nízkej inklúzie. „Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, z prieskumov a skúseností ľudí, ktorí majú svojou diagnózou ovplyvnený vzhľad, vyplýva, že im je stále dávané najavo, že sú iní, majú menšiu šancu sa uplatniť v zamestnaní, musia dokazovať svoje schopnosti počas vzdelávania a podobne," vysvetľuje Eliška Staňková, zaklatadeľka organizácie BeTCS (Be Treacher Collins).

Záštitu nad celosvetovým podujatím každoročne drží organizácia Face Equality International. Je to celosvetovo pôsobiaca aliancia spolkov a organizácií zastupujúcich diagnózy, ktoré ovplyvňujú vzhľad. Aliancia vznikla na jeseň v roku 2018, a to vďaka iniciátorovi Jamesi Partridge z Londýna. Teraz alianciu tvorí viac ako 40 členských organizácií. „Spája nás spoločná aktivita v rámci hájenia záujmov pacientov s viditeľnými odlišnosťami, spoločné kampane, ako je práve FEI Week. Spoločným cieľom je tiež ukotvenie práv pacientov s viditeľnými odlišnosťami pre ich hájenie v každodennom živote, i na sociálnych sieťach. Verím, že sa nám to časom podarí," uzatvára Staňková, ktorá už niekoľko rokov na kampani participuje.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ