1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

21.03.2023

Správy

Obyčajné ponožky v sebe nesú výnimočné gesto


Od roku 2012 oslavujeme 21. marec ako Svetový deň Downowho syndrómu. V tento deň vyjadrujú ľudia po celom svete svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom nosením dvoch rozdielnych ponožiek.

Prečo práve 21. marec? Pretože práve 21 chromozóm je „zodpovedný“ za náhodnú chybu, pri ktorej dochádza k nahromadeniu nadbytočného genetického materiálu a namiesto chromozómového páru vznikajú chromozómy tri - trizómia chromozómu 21. Ľudia s Downovým syndrómom teda majú na najmenšom chromozóme 21 až 3 jeho kópie namiesto dvoch – preto 21.marec.

Aký je zmysel ponožkových výziev po celom svete? Tak ako ponožky plnia svoju funkciu, a to aj napriek tomu, že sú odlišné či už farebne alebo veľkosťou, tak aj ľudia s Downovým syndrómom sú plnohodnotnou súčasťou našej spoločnosti. Ich inakosť nie je dôvodom na diskrimináciu alebo vylúčenie na okraj spoločnosti. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme.

  

TS  

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ