1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

12.01.2023

Správy

Nové prvky pre nevidiacich a slabozrakých v ďalších autobusoch spoločnosti Arriva


Pri príležitosti Svetového dňa Braillovho písma, ktorý bol v roku 2018 Valným zhromaždením OSN stanovený na 4. január, zaviedla dopravná spoločnosť Arriva do obehu ďalšie mestské a prímestské autobusy, ktoré sú otvorené aj potrebám ľudí so zrakovým znevýhodnením. Braillovým písmom sú označené tlačidlá, tzv. zvončeky, ktoré slúžia na signalizovanie zastavenia vozidla a na oznámenie stavu núdze. Jedná sa o tlačidlá „stop“, „dvere“, „cestujúci s kočíkom“ a „cestujúci so zdravotným znevýhodnením“.

Najnovšie autobusy spoločnosti Arriva sú vybavené aj akustickým informačným systémom zároveň čím zvyšujú štandard komfortu pre nevidiacich a slabozrakých cestujúcich. „V spolupráci s našimi objednávateľmi, teda mestami a samosprávnymi krajmi, sa nám darí zrýchľovať tempo modernizácie vozového parku a tým zvyšovať pohodlie a bezpečnosť pre všetkých našich cestujúcich, vrátane tých, ktorí kvôli svojmu zrakovému postihnutiu často čelia rôznym prekážkam. Tlačidlá označené Braillovým písmom, vonkajšie a vnútorné ozvučenie, ale napríklad aj nízkopodlažné podvozky – to všetko sú prvky, ktoré pomáhajú prekonávať tieto bariéry a umožňujú plnohodnotné cestovanie naozaj všetkým cestujúcim,“ uviedol Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

V súčasnosti sa autobusmi zohľadňujúcimi potreby ľudí so zrakovým hendikepom môžu pochváliť krajské mestá ako Bratislava, Trnava, Nitra, Nové Zámky či Prešov. „Rovnaký prístup už uplatňujeme aj v Prešove. Posledných 15 autobusov, ktoré nám boli dodané sú tiež vybavené tlačidlami s Braillovym písmom. Tento rok bude pre nás z hľadiska vozidlových noviniek mimoriadne priaznivý, pretože nám pribudne 10 nových trolejbusov a 5 elektrobusov. Všetky vozidlá budú taktiež vybavené signalizačnými tlačidlami s Braillovym písmom.“ uviedol na sociálnych sieťach hovorca Dopravného podniku Prešov, a.s.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ