1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

16.08.2023

Správy

Nitra ponúka prvú haptickú výstavu pre nevidiacich


„Dotkni sa umenia“ nesie názov prvá haptická výstava, ktorú sprístupnila Nitrianska galéria v rámci projektu „Tvoriť môže každý“. Expozícia prináša nevidiacim a slabozrakým výber zo zbierkového fondu galérie, ktorý ponúka rôzne druhy výtvarného umenia od konca 19. až do začiatku 21. storočia.

Diela boli vyberané v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Ako uviedla Erika Šodorová „nevidiaci a slabozrakí majú stále málo možností dostať sa k takýmto exponátom“. V súčasnosti je stále málo galérií a múzeí, ktoré by mohli nevidiacim ponúknuť diela zo svojich zbierok, tak aby si ich mohli návštevníci ohmatať. K dielam, ktoré nie sú na dotyk prístupné, ako napríklad olejomaľby, boli vytvorené hmatové makety v spolupráci s Slovenskou knižnicou pre nevidiacich v Levoči. Pri dielach sú taktiež QR kódy, ktoré po ich načítaní ponúkajú návštevníkom podrobný opis diela.

Výstava potrvá do konca októbra.  

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ