1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

08.08.2022

Správy

Nadácia Žilinského samosprávneho kraja prijíma žiadosti o odbornú a finančnú pomoc


Nadácia Žilinského samosprávneho kraja predstavuje spolu s Rodinným centrom pomoci jeden z mnohých pomocných nástrojov, ktoré sú obyvateľom Žilinského samosprávneho kraja k dispozícií. Výzva na podávanie žiadostí o odbornú a finančnú pomoc bola vyhlásená už po štvrtýkrát.

Nadácia Žilinského samosprávneho kraja poskytuje pomoc a podporu ľuďom v ťažkých životných situáciách, v ktorých sa ocitli v dôsledku živelnej pohromy, závažného a náhleho ochorenia alebo tragickej udalosti, a tak nie sú schopní sa realizovať v riadnom sociálnom prostredí. Pomoc a podpora je taktiež určená jednotlivcom, párom  a rodinám,  kde živiteľ rodiny má zníženú pracovnú schopnosť, je fyzicky alebo psychicky znevýhodnený.

O pomoc a podporu je potrebné požiadať zaslaním žiadosti na adresu: Nadácia ŽSK pre podporu rodiny, Ul. Republiky 1, Považská galéria umenia 010 01 Žilina alebo elektronicky zaslaním na email nadacia@zilinskazupa.sk.

Z finančnej podpory sú vylúčené žiadosti na podporu rehabilitačných a liečebných pobytov, preplácanie zdravotných pomôcok a rehabilitačných pomôcok a úhradu liekov a výživových doplnkov nepreplácaných zdravotnými poisťovňami.

Rozhodovanie o udelení finančnej pomoci sa  realizuje na základe skúmania sociálnej a zdravotnej situácie žiadateľa, vychádza sa z údajov v popise žiadosti, prípadne z pripojenej alebo vyžiadanej dokumentácie a od uvedených kontaktných osôb. Kontrola situácie žiadateľa prebieha podľa potreby v teréne a využíva sa pomoc  spolupracujúcich inštitúcií.

Nadácia svojimi zdrojmi získanými z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja je za transparentných podmienok darcom podpory pre rodiny a jednotlivcov. Ďalšie finančné prostriedky získava zo súkromných i verejných zdrojov. Rodinné centrum pomoci je pracoviskom prevencie patologických javov a krízy v rodine, pôsobí ako poradenské centrum a centrum konkrétnej pomoci jednotlivcom a rodinám v regióne.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ