1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

04.04.2023

Správy

Na Prešporskom braillovaní súťažili nevidiaci v čítaní


28. marca sa v Bratislave súťažilo v čítaní Braillovho písma. Podujatie zorganizovalo Krajské stredisko a Krajská rada Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Šestnásť súťažiacich, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórií – deti a dospelí, si zmeralo sily v štyroch disciplínach najpopulárnejšieho systému hmatového čítania a písania na svete.

Za porotcovský stôl si zasadli Josef Zbranek, ktorý je považovaný za duchovného otca súťaží v čítaní a písaní Braillovho písma a Michal Tkáčik, ktorý je hlavným koordinátorom Slovenskej autority pre Braillovo písmo. Nechýbali ani zástupcovia Centra špeciálno-pedagogického poradenstva pre deti so zrakovým postihnutím v Bratislave - Marek Hlina a Simona Schallerová.

Pre súťažiacich boli pripravené zaujímavé texty na čítanie a písanie. Písalo sa na písacom stroji, aj na virtuálnej Braillovej klávesnici mobilného telefónu. V rámci jednej disciplíny bolo úlohou súťažiacich opraviť chyby v texte. Na virtuálnej klávesnici sa však pred porotou neodvážil písať ani jeden súťažiaci. „Jedným z dôvodov je podľa mňa to, že nevidiaci sú veľmi zriedka konfrontovaní s braillovými riadkami alebo s braillovou klávesnicou, či už "on screenovou" alebo mechanickou. A to hovorím nielen o tých, ktorí študujú integrovane, ale aj o tých na špeciálnych školách.“ vysvetlil Michal Tkáčik z Slovenskej autority pre Braillovo písmo.

Viac o prípravách ako aj priebehu súťaže sa dozviete TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ