1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

16.05.2022

Správy

Na Malte sa začala Špeciálna olympiáda, Slovensko je súčasťou


Malta hostí Medzinárodné špeciálne olympijské hry. Od 14. do 17. mája 2022 tak privíta približne tisícdvesto športovcov, funkcionárov a dobrovoľníkov. Svoje zastúpenie má i Slovensko.

 

 

To bude reprezentovať približne dvadsaťčlenná skupina športovcov a realizačného tímu. Zúčastnia sa tak plaveckých a atletických disciplín či súťaže v stolnom tenise. Konkrétne ciele si nedávajú, pretože v porovnaní s klasickou olympiádou nie je výhra dôležitá.

Myšlienka špeciálnych olympiád sa začala na začiatku 60. rokov, keď Eunice Kennedy Shriver videla, ako nespravodlivo sa zaobchádza s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Tiež videla, že veľa detí so špeciálnymi potrebami sa nemá kde hrať či realizovať a začala konať. Čoskoro sa jej vízia začala formovať, keď na svojom vlastnom dvore usporiadala letný tábor pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím. Cieľom bolo naučiť sa, čo tieto deti dokážu pri športe a iných aktivitách a nezaoberať sa tým, čo nezvládli. Špeciálna olympiáda je založená na presvedčení, že ľudia s mentálnym postihnutím sa môžu s náležitým poučením a povzbudením učiť, užívať si a ťažiť z účasti na individuálnych a tímových športoch, prispôsobených podľa potreby ich potrebám.

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori