1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

16.05.2022

Správy

Na Malte sa začala Špeciálna olympiáda, Slovensko je súčasťou


Malta hostí Medzinárodné špeciálne olympijské hry. Od 14. do 17. mája 2022 tak privíta približne tisícdvesto športovcov, funkcionárov a dobrovoľníkov. Svoje zastúpenie má i Slovensko.

 

 

To bude reprezentovať približne dvadsaťčlenná skupina športovcov a realizačného tímu. Zúčastnia sa tak plaveckých a atletických disciplín či súťaže v stolnom tenise. Konkrétne ciele si nedávajú, pretože v porovnaní s klasickou olympiádou nie je výhra dôležitá.

Myšlienka špeciálnych olympiád sa začala na začiatku 60. rokov, keď Eunice Kennedy Shriver videla, ako nespravodlivo sa zaobchádza s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Tiež videla, že veľa detí so špeciálnymi potrebami sa nemá kde hrať či realizovať a začala konať. Čoskoro sa jej vízia začala formovať, keď na svojom vlastnom dvore usporiadala letný tábor pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím. Cieľom bolo naučiť sa, čo tieto deti dokážu pri športe a iných aktivitách a nezaoberať sa tým, čo nezvládli. Špeciálna olympiáda je založená na presvedčení, že ľudia s mentálnym postihnutím sa môžu s náležitým poučením a povzbudením učiť, užívať si a ťažiť z účasti na individuálnych a tímových športoch, prispôsobených podľa potreby ich potrebám.

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ