1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

16.05.2022

Správy

Na Malte sa začala Špeciálna olympiáda, Slovensko je súčasťou


Malta hostí Medzinárodné špeciálne olympijské hry. Od 14. do 17. mája 2022 tak privíta približne tisícdvesto športovcov, funkcionárov a dobrovoľníkov. Svoje zastúpenie má i Slovensko.

 

 

To bude reprezentovať približne dvadsaťčlenná skupina športovcov a realizačného tímu. Zúčastnia sa tak plaveckých a atletických disciplín či súťaže v stolnom tenise. Konkrétne ciele si nedávajú, pretože v porovnaní s klasickou olympiádou nie je výhra dôležitá.

Myšlienka špeciálnych olympiád sa začala na začiatku 60. rokov, keď Eunice Kennedy Shriver videla, ako nespravodlivo sa zaobchádza s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Tiež videla, že veľa detí so špeciálnymi potrebami sa nemá kde hrať či realizovať a začala konať. Čoskoro sa jej vízia začala formovať, keď na svojom vlastnom dvore usporiadala letný tábor pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím. Cieľom bolo naučiť sa, čo tieto deti dokážu pri športe a iných aktivitách a nezaoberať sa tým, čo nezvládli. Špeciálna olympiáda je založená na presvedčení, že ľudia s mentálnym postihnutím sa môžu s náležitým poučením a povzbudením učiť, užívať si a ťažiť z účasti na individuálnych a tímových športoch, prispôsobených podľa potreby ich potrebám.

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ