1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

29.09.2022

Správy

Na konci prázdnin sa na Liptove stretli rodiny s Angelmanovým syndrómom


Posledný prázdninový víkend sa v prostredí Liptovskej Teplej stretlo deväť rodín, ktorých deti majú genetické ochorenie Angelmanov syndróm. Stretávanie rodín má niekoľkoročnú tradíciu a je pre rodičov obohacujúce vo viacerých oblastiach, nakoľko starostlivosť o dieťa s viacnásobným postihnutím je náročná.

Toto stretnutie sa uskutočnilo vďaka manželom Benčovým, ktorí koordinovali celý pobyt a zabezpečili sponzorov. Deti, ako aj ich súrodenci, absolvovali canisterapiu, špeciálnu stimuláciu či muzikoterapiu. Rodičia si mohli oddýchnuť na zvukovej relaxácii a vyskúšať si masáž tibetskými miskami. Na regeneráciu a zábavu mohli rodiny využiť bazén, sauny ako aj masáže.

V sobotu boli pre deti k dispozícii osobní asistenti, ktorí sa im venovali počas celého dňa a rodičia si mohli vymeniť cenné informácie, ktoré sa týkali augmentatívnej a alternatívnej komunikácie, rôznych kompenzačných pomôcok, vývoja podpornej liečby na Angelmanov syndróm.

Pribudli nové rodiny, ktoré potrebujú konkrétne informácie o ochorení, fungovaní rodiny, kontaktov sa špecialistov a rehabilitačné centrá. Celé stretnutie sa viedlo v rodinnej pohode, keďže väčšina rodín sa pozná už niekoľko rokov a mnohé z nich sa pravidelne stretávajú počas celého roka.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ