1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

20.04.2022

Správy

Na benefičnom koncerte zahrajú miestni umelci, súčasťou akcie je voľný bazár


V sobotu sa v piešťanskom Kursalóne a na terase pivovaru Žiwell uskutoční Charitatívny koncert pre Ukrajinu. Jeho súčasťou bude voľný bazár oblečenia, športových potrieb, hračiek, obuvi a vecí do domácností, ktorý je otvorený pre všetkých ľudí z Piešťan a okolia. Súčasťou podujatia je informačný hotspot, kde sa ľudia z Ukrajiny môžu dozvedieť informácie ohľadom dávok v hmotnej núdzi, doučovania slovenského jazyka či doplnkového trávenia voľného času pre deti a mládež, prípadne ďalších potrebných informácií. V kultúrnom programe sa môžete tešiť na miestnych umelcov ako Luke Mizmor, Mario Glamis Zeman, Wannes, Cup of Tea či Noel McCarthy.

„Vojna u nášho suseda vyhnala z domovov veľké množstvo ľudí, z ktorých niekoľko stoviek skončilo aj v Piešťanoch. Samospráva, štátna správa a dobrovoľníci sa snažia pomáhať od samého začiatku. Radi by sme podporili tieto aktivity morálne aj materiálne benefičnou akciou,“ vyjadril sa jeden z vlastníkov pivovaru Žiwell Aurel Rusnák. Desať percent zo sobotňajšej tržby venuje občianskeho združeniu Úsmev pre druhých z Piešťan, ktoré sa angažuje v pomoci pre utečencov z Ukrajiny. „Zároveň pozývame ostatné prevádzky v Piešťanoch, aby sa do takejto formy pomoci pridali,“ vyzýva ostatných podnikateľov na území Piešťan Aurel Rusnák. Organizácia z vyzbieraných peňazí podporí sociálne slabšie rodiny z Ukrajiny, ktoré nemajú pravidelný prístup k strave. „V rámci tejto aktivity spolupracujeme s viacerými organizáciami i štátnou správou, ktorá nám vybrané rodiny odporučí,“ vysvetľuje Miro Béreš z občianskeho zduženia Úsmev pre druhých. „Následne im zabezpečíme platobnú kartu s určitým kreditom, ktorý im pomôže dofinancovať náklady na potraviny. Verím, že podobný systém, ktorý pilotne overujeme, budeme vedieť v budúcnosti použiť aj pre ďalšie rodiny v núdzi,“ dodáva Béreš. Na tento typ pomoci môžu prispieť aj ostatní obyvatelia Piešťan a okolia zaslaním príspevku na transparentný účet združenia SK6183300000002201901226 alebo naskenovaním QR kódu z plagátu.

Voľný bazár začne v sobotu o 15, veci môžete priniesť už v piatok

Súčasťou akcie je bazár oblečenia, obuvi, športových pomôcok, hračiek či vecí do domácnosti. „Bazár každoročne organizujeme koncom novembra, pre Covid-19 však bol zrušený. Dnes však je dopyt po jarných a letných veciach najmä od Ukrajincov, pretože pri úteku z domova si väčšinou pobrali zimné veci, čo bolo v danom čase logické. Voľný bazár je však dostupný úplne pre každého, víziou je recyklácia samotných vecí, ktoré doma máme a nepoužívame – inde by však tieto veci mohli byť viac využité,“ vysvetľuje dôvodu jarného bazára Miro Béreš z o.z. Úsmev pre druhých. Podľa jeho slov sa tiež rozvíja komunitné povedomie, kde si ľudia vzájomne pomáhajú a navzájom sa spoznávajú. Darcovia môžu veci nosiť do priestorov Kursalónu na Beethovenovej 5 v Piešťanoch v priebehu piatka, kde to poobede a navečer vytriedia dobrovoľníci. Tí budú prítomní aj počas soboty. Navyše sa vo vnútornej sále vytvorí informačný hotspot, ktorý bude miestom na informácie pre ľudí z Ukrajiny. „Prídu zástupcovia ÚPSVaRu, ktorí vysvetlia možnosti ohľadom dávok v núdzi, zástupcovia mesta, ktorí poskytnú komplexné informácie ohľadom začlenenia sa do spoločnosti či ľudia s oranizácií, ktorí pomáhajú napríklad s doučovaním slovenčiny,“ vysvetľuje Béreš. „Počas prestávok medzi prvými dvoma koncertmi spravíme krátke rozhovory s ľuďmi, ktorí mnohé zbierky iniciujú a v našom meste pomáhajú. Myslím si, že spoločnosť sa potrebuje spájať a hľadať si k sebe cestu, ak preto som vďačný chalanom z Pivovaru, že prišli s takouto milou iniciatívou. Verím, že sa zapojí mnoho firiem a organizácií, minimálne svojou účasťou a zažijeme pekné letné popoludnie,“ dodáva.

Na koncert pozývajú aj samotní hudobníci. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou takejto akcie a tešíme sa na Vás. Verím, že si užijeme pekný deň,“ vyjadril sa Lukáš Piešťanský z kapely Cup of Tea.

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ