1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

01.09.2022

Správy

Mesto Handlová plánuje zriadiť Radu pre seniorov a zdravotne znevýhodnených


Koncom augusta 2022 rokovalo zastupiteľstvo mesta Handlová o zriadení Rady seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov, ktorej cieľom má byť začleňovanie vybraných skupín občanov do verejného a politického života ako zdroj skúseností a znalostí.

Rada seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov má zabezpečiť užší kontakt s orgánmi mesta, a tak napomáhať presadzovaniu ich záujmov, potrieb a požiadaviek. Úlohou jej členov bude sledovať problémy seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej oblasti a v oblasti bezpečnosti. Zároveň budú v daných oblastiach navrhovať riešenia problémov, smerujúce k zvýšeniu kvality života, podpory, ochrany a dodržiavania práv seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov.

Rada by mala pozostávať zo  šesť členov a zasadať bude raz štvrťročne. Členmi by mali byť primátorka mesta, predseda Denného centra mesta Handlová, zástupca Základnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých, zástupca Karpatskonemeckého spolku, zástupca Miestneho spolku Slovenského červeného kríža a zástupca Baníckeho spolku mesta Handlová.

Materiál je už prerokovaný Komisiou zdravotnou, sociálnou a ochrany verejného poriadku ako aj Mestskou radou.

 

TS 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ