1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

17.12.2022

Správy

Luskáčik pre nevidiacich napomáha inklúzii


V decembri si krásu baletu užili aj nevidiace a slabozraké deti. Balet Slovenského národného divadla sa stal súčasťou zmysluplného projektu „Luskáčik pre nevidiacich“, ktorý pomáha spájať. Tento unikátny projekt vznikol vďaka snahe a iniciatíve riaditeľka Občianskeho združenia Od podlahy Galiny Kubalovej, ktorá pre deti so zrakovým znevýhodnením zabezpečila špeciálnu komentujúcu aplikáciu. Deti si tak mohli do sýtosti vychutnať dianie na javisku.

Hlavným cieľom projektu je sprístupniť baletné umenie pre nevidiacich a slabozrakých taktilnou a auditívnou formou. Prepojením sluchu a hmatu je možné kompenzovať nefunkčný alebo obmedzene funkčný zmysel – zrak. Vďaka mobilnej aplikácií nie je audiokomentárom rušené okolie osoby so zrakovým postihnutím tak ako to býva zvykom všade vo svete. Preto sa v rámci inklúzie jedná o unikátny svetový projekt kedy si umenie môžu vychutnať všetci bez vzájomného rušenia sa.

Samotnému predstaveniu predchádzal dramaturgický úvod dramaturgičky Baletu Slovenského národného divadla Evy Gajdošovej a po predstavení sa konala diskusia s umelcami. Súčasťou programu bol aj workshop kde si deti mohli prostredníctvom Rozprávajúceho dotykového rámu a 3D reliéfnej knihy vyskúšať baletné pózy. Reliéfna kniha má okrem špeciálnych strán z papiera upraveného na slepotlač aj reliéfnu grafiku pre hmatové vnímanie jednotlivých baletných póz. Pod každou fotografiou sa nachádza popis baletnej pózy aj v Braillovom písme. Kniha je tak vhodná pre každého – pre vidiacich aj nevidiacich.

  

 

TS

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ