1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

03.06.2024

Správy

Ľudia so zdravotným znevýhodnením na Orave dostanú pomocnú ruku: otvorili nové centrum


V Dolnom Kubíne bolo 22. mája 2024 otvorené nové regionálne Centrum včasnej pomoci pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Centrum je súčasťou projektu Sme si rovní II., ktorý už má pobočky v Žiline, Trenčíne, Kováčovej, Piešťanoch, Bratislave, Košiciach a Prešove. 

"Nové centrum pomôže ľuďom s hendikepmi začleniť sa do pracovného, spoločenského a športového života a spolupracovať s mestským sociálnym podnikom zameraným na ich zamestnávanie", zdôraznil primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

Projekt je založený na peer-to-peer support, kde ľudia so zdravotným znevýhodnením pomáhajú iným osobám s podobnými skúsenosťami. Michal Hasara, manažér projektu, vysvetlil, že tento systém podpory sa ukázal ako veľmi efektívny. Štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš dodal, že cieľom je zlepšiť kvalitu života a rovnaké príležitosti pre hendikepovaných.

Projekt Sme si rovní II. má do decembra 2026 pomôcť 1 100 ľuďom, z ktorých 300 by malo nájsť alebo si udržať zamestnanie. Klienti majú k dispozícii 40 mentorov a osem psychológov. Nové centrum v Dolnom Kubíne je ďalším krokom k plnohodnotnému začleneniu zdravotne znevýhodnených ľudí do spoločnosti.

 

Viac informácií a zdroj: zilina.sp21.sk

 

TS
 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori