1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

27.07.2023

Správy

Letný tábor JA SÁM skončil poriadnou párty - deti mali o zážitky postarané


Od 15. do 22. júla sa na Duchonke uskutočnil v poradí už tretí ročník letného táboru Ja sám. Spoločne asi šesťdesiat účastníkov - detí a ich asistentov, si zažilo krásny týždeň plný rôznorodých aktivít a športu.

Na facebookovej stránke združenia ste mohli sledovať tzv. Denník táborníkov.

Deň 1: Taaak a sme komplet. Teda skoro, zajtra ešte príde posledný omeškanec ? A ako sa už stáva tradíciou, začiname s reportmi. Je tu síce signál ako na dušičky, ale na jednej hojdačke som zistila, že mám dve čiarky. Vyzerá to, že to bude moje každovečerné miestečko ? Poďme teda na to.
Denník táborníka- deň prvý: Doobeda ešte posledné dolaďovačky a po druhej začali prichádzať deti. Tento rok sme to poňali na žlto, asi sme slniečkári ? Dali sme si zoznamovačku a keďže jeden náš táborník má dnes veľký deň, oslávili sme ho, ako sa patrí. ? Pred večerou sme si spravili prieskum okolia, či sa náhodou nič nezmenilo. Hlásime, že všetky kopce a hrbole sú na mieste. ? Večerné ukončenie parašutom je už samozrejmosť ?
Prajeme Vám i nám dobrú noc. ?

Denník táborníka - deň druhý. Ranná rozcvička dopadla na výbornú, nikoho som nemusela ťahať z postele. Teda skoro nikoho ☝️? Doobeda za nami opäť po roku zavítali Dory a Atos. I keď bolo riadne teplo, boli superskí a zvládli i každoročný psí záprah ? Na obed nám tety kuchárky navarili mňamkové parené buchty. Emily si podala dva krát dupľu ? Pri nedeľnej obhliadke terénu sme zistili, že sú tu kolotoče. Dnes poobede boli naše ? Myslím, že deti sú celkom slušne vyžité a dnešná noc sa bude niesť v znamení spokojného chrapotu  Tak dobruuuu…. ?

Denník táborníka- deň tretí. Čo lepšie vymyslieť v horúci utorok, ako vodné bicykle? ? Poňali sme to samozrejme zodpovedne, ale ja som nikomu nesľubovala, že odtiaľ vyjde suchý ??‍♀️ ? Keď sme sa usušili, naobedovali a trošku vyfúkli, venovali sme sa i tvorivým dieľničkam, aby sa nepovedalo, že nie sme kreatívni. ? Aaaale, potom… koncert skupiny Maliny JAM. To bola riadna žúrka. A ako sa na veľkolepý koncert patrí, mali aj predskokana. Zaspievali Jurko a Alex. ? A potom samozrejme aj afterku. ?
Na dnes koniec hlásenia. Majte sa dobre. My sa máme výborne.

Denník táborníka- deň štvrtý: Letí to riadne, nezdá sa vám? Keďže sú vysoké teploty a hrozí riziko požiarov, zavolali sme si hasičov, aby nás naučili, čo v takom prípade robiť. A ako to už na tomto tábore býva zvykom, trochu sa mám to zvrtlo. ??‍♀️ Ale nevadí, veď je teplo ? Takže, keď sme sa opäť osušili, čakal nás obed a siesta. Dnes má narodeniny naša Ľubka a my sme jej pripravili prekvapko ? Poobede sme sa hrali na ihrisku. Hrali sme sa na draka, ktorý bol veľmi hladný. Sme tu súťaživé typy, tak to bol zaujímavy adrenalín. ? Ale nebojte, prežili to všetci ?
P.S. Najväčšia práca je pretriediť fotky. A ja sa naozaj snažím a aj tak ich dávam každý deň viac a viac. Dobrúúúú… ?

Denník táborníka-deň piaty: Traja z našich táborníkov sú športovcami Špeciálne olympiády Slovensko / Special Olympics Slovakia A ako by to bolo, keby nepredviedli svoj talent. ? Svojim kamošom ukázali, že športovať môže každý ? Veru si aj všetci poriadne zatrénovali. Musím povedať, že majú riadny potenciál ? Potom sme si trochu vyskúšali, aké je to pohybovať sa na vozíku. Fu, sme si zamakali. Klobúk dole, nie je to len tak ? Cez prechádzku po Duchonke sme hľadali prírodne poklady. A aj sme našli ? Buchty, ktoré nás čakali, boli zaslúžené ? Ale buchty nie sú mäso, tak si ešte opečieme špekačky a slaninku a ako sa na správny táborák patrí, nebude chýbať ani hudba. ? Tak pa a dobrú…
Ešte jedna vec. Na tomto tábore máme aj tatéra, prijíma objednávky, ale bacha, je riadne drahý ☝️?

Denník táborníka-deň šiesty: Hneď na úvod upozorňujem, že tento report bude krátky. Posledná fotka napovie prečo ?? Doobeda bola veľká zábava. Prišiel za nami Roman Mihálka. A s ním sa teda nenudíme nikdy. ? Poobede sme sa opäť zahrali na kreatívcov a vytvorili si krásne obrázky, ako spomienku na tábor. Po večeri prišlo slávnostné vyhodnotenie tábora. Dôkazom, že bolo ozaj slavnostné, boli naše krásne oblečené mladé dámy. Priam žiarili. ? No a teraz už bežím, lebo Juraj Dvoran už hrá tú moju. ? Dobruuuuu. ?

Denník táborníka- deň siedmy: Posledný report. Chcela som sem dať fotku nášho odchádzajúceho autobusu, ale samozrejme som ho zabudla odfotiť. ??‍♀️
Už sme všetci doma a ja som zas plná emócii. Krásnych a silných. Bolo nás tam skoro 60. Ak dokáže 60 ľudí šíriť takú úžasnú energiu, aká sa niesla celým táborom, tak tento svet nemôže byť stratený. 
ĎAKUJEM VÁM…. ❤️❤️

Viac fotiek si môžete pozrieť na stránke združenia.

TS

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ