1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

20.06.2023

Správy

Kvôli chybe štátu môžu byť prepustené stovky osôb s postihnutím


Aliancia pre sociálnu ekonomiku na Slovensku upozornila na problémy so zamestnávaním zdravotne znevýhodnených, ktorí nie sú poberateľmi invalidného dôchodku. Od 1. januára 2023 došlo k zmene zákona, no napriek tomu nedokázala Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny o zmenách včas informovať ani zaškoliť pracovníkov na úradoch.

„Úrady práce tak uviedli do omylu aj podniky, ktoré o zmene vedeli, a prirodzene si to vysvetlili tak, že ľudia na úradoch práce rozumejú výkladu lepšie. O to viac, že väčšina z nich dokonca dostala spätne od januára vyplatenú podporu na zamestnávanie týchto zdravotne postihnutých zamestnancov.“ uviedol predseda Aliancie pre sociálnu ekonomiku na Slovensku Braňo Ondruš.

Aliancia pre sociálnu ekonomiku na Slovensku tak na mimoriadnom stretnutí predstavila návrh možného riešenia na pomoc dotknutým sociálnym podnikom. Tie v týchto mesiacoch dostávajú výzvy, aby vrátili peniaze a žiadosti, aby podpísali dodatky k zmluvám. Na základe takýchto dodatkov budú musieť byť prepustené stovky zdravotne znevýhodnených zamestnancov.

„Aliancia pre sociálnu ekonomiku na Slovensku považuje tento postup dvoch inštitúcií, ktoré sú podriadené priamo ministrovi práce za neospravedlniteľný a za ďalší prejav ignorovania, ba až odporu rezortu voči sociálnym podnikom.“ vyplýva z oficiálneho stanoviska organizácie.

Aliancia pre sociálnu ekonomiku na Slovensku navrhuje, aby v danej veci začalo Ministerstvo urýchlene konať a uvoľnilo financie na granty, ktorými vykompenzuje finančné výpadky sociálnych podnikov. V súlade s novým znením zákona sa sociálne podniky zaväzujú do 60 dní zvládnuť všetky opatrenia a tak prispieť k udržaniu férového zamestnávania zdravotne postihnutých ľudí na Slovensku.

Bližšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach Aliancia pre sociálnu ekonomiku na Slovensku.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ