1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

17.08.2023

Správy

Ktoré letné kúpaliská myslia aj na imobilných navštevníkov?


Blíži sa koniec leta a veľa z nás si posledné horúce dni vychutnáva pri vode. Aké možnosti majú u nás zdravotne znevýhodnení v rámci letných kúpalísk? Nie každé kúpalisko je úplne bezbariérové s komfortným vstupom do bazéna pre imobilných.

Na jednom z najkrajších bratislavských kúpalísk v Novom Meste sa do bazéna dostanú aj zdravotne znevýhodnení. Ako jediné mestské kúpalisko má aj zariadenie, ktorým sa do vody pohodlne dostanú imobilní. Mesto plánuje zakúpiť aj ďalšie takéto zariadenia. „Ide o elektrické spúšťacie zariadenie, ktoré sa dá použiť kdekoľvek pri bazéne, stačí požiadať plavčíka,“ vysvetlila prevádzkarka kúpaliska Tehelné pole.

Podobným zariadením disponuje aj letné kúpalisko v Trenčíne, ktoré je však pevne spojené so zemou a slúži na kúpanie sa v bazéne s max. hĺbkou vody 1,6 metra.

Ideálnym kúpaliskom pre vozičkárov alebo inak imobilné osoby je aj Thermalpark v Dunajskej Strede, kde sa takto znevýhodnení návštevníci dostanú do oboch bazénov. Rovnako tak majú zvýhodnenú cenu vstupného spolu s asistentom.

Rovnako tak kúpalisko Červená hviezda v Košiciach nezaostáva a ponúka imobilným návštevníkom bezbariérový vstup do bazéna.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ