1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

17.08.2023

Správy

Ktoré letné kúpaliská myslia aj na imobilných navštevníkov?


Blíži sa koniec leta a veľa z nás si posledné horúce dni vychutnáva pri vode. Aké možnosti majú u nás zdravotne znevýhodnení v rámci letných kúpalísk? Nie každé kúpalisko je úplne bezbariérové s komfortným vstupom do bazéna pre imobilných.

Na jednom z najkrajších bratislavských kúpalísk v Novom Meste sa do bazéna dostanú aj zdravotne znevýhodnení. Ako jediné mestské kúpalisko má aj zariadenie, ktorým sa do vody pohodlne dostanú imobilní. Mesto plánuje zakúpiť aj ďalšie takéto zariadenia. „Ide o elektrické spúšťacie zariadenie, ktoré sa dá použiť kdekoľvek pri bazéne, stačí požiadať plavčíka,“ vysvetlila prevádzkarka kúpaliska Tehelné pole.

Podobným zariadením disponuje aj letné kúpalisko v Trenčíne, ktoré je však pevne spojené so zemou a slúži na kúpanie sa v bazéne s max. hĺbkou vody 1,6 metra.

Ideálnym kúpaliskom pre vozičkárov alebo inak imobilné osoby je aj Thermalpark v Dunajskej Strede, kde sa takto znevýhodnení návštevníci dostanú do oboch bazénov. Rovnako tak majú zvýhodnenú cenu vstupného spolu s asistentom.

Rovnako tak kúpalisko Červená hviezda v Košiciach nezaostáva a ponúka imobilným návštevníkom bezbariérový vstup do bazéna.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori