1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

04.03.2023

Správy

Komisára pre osoby so zdravotným postihnutím čakajú zmeny v súdnych konaniach


Na jeseň navrhovaná novela Civilného mimosporového poriadku, prešla doposiaľ len prvým čítaním. Jej účinnosť bola požadovaná od 1. januára 2023. Snahou predloženého návrhu je zlepšenie postavenia osôb so zdravotným znevýhodnením v súdnych konaniach. Uvedené je možné dosiahnuť, najmä posilnením postavenia komisára pre osoby so zdravotným postihnutím v súdnych mimosporových konaniach, a to formou rozšírenia jeho procesných oprávnení.

Navrhované zmeny sa týkajú troch základných oblastí, akými sú účasť komisára pre osoby so zdravotným postihnutím, podanie odvolania komisárom pre osoby so zdravotným postihnutím a podanie mimoriadnych opravných prostriedkov.

Účasť komisára pre osoby so zdravotným postihnutím by po novom, mala byť možná aj vo vybraných mimosporových konaniach. Do konania bude môcť vstúpiť aj po vydaní rozhodnutia súdu prvej inštancie, ak toto rozhodnutie ešte nenadobudlo právoplatnosť.

Okrem účastníkov konania bude môcť podať odvolanie aj komisár pre osoby so zdravotným postihnutím, a to v prípade že vstúpil do začatého konania alebo bol do konania pribraný súdom. Za rovnakej podmienky bude môcť na základe legislatívneho návrhu podávať aj mimoriadne opravné prostriedky - dovolanie a žalobu na obnovu konania.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ