1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

19.03.2023

Správy

Klientske centrum Ministerstva vnútra zdobia diela zdravotne znevýhodnených umelcov


V priestoroch Klientskeho centra Ministerstva vnútra Slovenskej republiky prebieha v týchto dňoch vernisáž diel zdravotne znevýhodnených umelcov. Výstavu pripravila Slovenská agentúra na podporu hendikepovaných umelcov a záštitu nad podujatím prevzal minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý umelcom i sociálnym organizáciám vyslovil svoj obdiv.

Vernisáž zahájila cyklus medzinárodných výstav, na ktorých dostanú priestor mnohí talentovaní umelci zo Slovenska a Čiech. "Pripravených máme približne tristo až štyristo výnimočných diel,“ uviedol Arpád Beník, organizátor a predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne znevýhodnených umelcov. Umelecké diela sú ukážkou, že telesné, mentálne, zrakové či sluchové postihnutie nie je žiadnou prekážkou. Súčasťou výstavy sú aj fotografie umelcov Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktoré boli ocenené v rámci súťaže Cesta svetla. So svojimi dielami nechýbala ani česká organizácia - Sjednocené organizace nevidomích a slabozrakých České republiky. Viaceré výnimočné diela majú návštevníci možnosť vidieť niekoľko nasledujúcich týždňov.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ