1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

07.07.2022

Správy

Karate ašpiruje do paraolympijskej rodiny


Karate sa predstavilo na Olympijských hrách minulý rok v Tokiu. Teraz zástupcovia bojujú o jeho zaradenie do paraolympijskej rodiny, čo je ale beh na dlhú trať. Svetová federácia karate (WKF) má snahu podporiť zdravotne znevýhodnených športovcov, o čom svedčí aj uzavretie partnerstva s organizáciou Virtus (World Intellectual Impairment Sport), ktorá dohliada na intelektuálne znevýhodnených športovcov.

Karate má na Slovensku silnú základňu v podobe mnohých skvelých trénerov a úspešných karate klubov, ktorých súčasťou môžu byť aj budúci parakaratisti. Dušana Augustovičová z Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá je na čele svetovej parakarate komisie WKF si myslí, že na Slovensku sú vhodné podmienky. „Klub karate je skoro v každom meste. Zdravotne znevýhodnení majú dvere vo všetkých slovenských kluboch otvorené. Ktovie, možno práve niekto z nich sa raz prebojuje aj na paralympijské hry. A potrápi súčasnú svetovú špičku, ktorú v tomto športe predstavujú najmä Španieli a Francúzi,“ hovorí.

Úspešná karatistka tvrdí, že záujem o parakarate rastie. V súčasnosti je na európskych a svetových súťažiach možné súťažiť len v súborovom cvičení kata, ktoré je rozdelené do štyroch športových tried – vozičkári, zrakovo znevýhodnení športovci, mentálne znevýhodnení športovci a športovci s Downovým syndrómom.

„Prvý krok sme však už urobili a budeme bojovať o to, aby sme sa prebojovali aj na paralympiádu. V Los Angeles 2028 by sme už teoreticky mohli byť aj my. Aj keby sa nám nepodarilo všetko, budeme radi za každý ďalší posun vpred", vraví Augustovičová.

Bližšie informácie, nie len pre záujemcov o tento japonský šport, nájdete na www.karate.sk

 

TS

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori