1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

31.03.2023

Správy

K zvýšeniu povedomia o autizme môžete už túto nedeľu prispieť aj vy


Počas víkendu, si 2. apríla, celý svet pripomenie Svetový deň povedomia o autizme. Na tomto dátume sa jednomyseľne zhodli členovia Organizácie Spojených Národov už v roku 2007. V súčasnosti sa do kampane „rozsvieť modrú“ zapájajú mnohé organizácie, zdravotnícke zariadenia, školy, verejné inštitúcie, ale aj jednotlivci po celom svete.

Cieľom kampane je zvýšiť povedomie o poruche autistického spektra (PAS) a  zdôrazniť potrebu pomoci, ktorá vedie k zlepšeniu kvality života ľudí s touto diagnózou, pretože každý má právo na plnohodnotný a zmysluplný život. V rámci kampane je znakom spolupatričnosti modré svetlo resp. modrá farba, ktorá je zároveň aj symbolom komunikácie. Práve komunikácia je jednou z oblastí, ktorá je pre ľudí s poruchou autistického spektra veľmi problematická.

Svoju podporu ľuďom s poruchou autistického spektra a ich rodinám môžete v nedeľu vyjadriť tým, že si oblečiete niečo modré. Modrá farba poukazuje na skutočnosť, že tak, ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, tak ani oni nerozumeli zdravým.

Viac sa o poruche autistického spektra dozviete na www.genetickesyndromy.sk

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ