1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

13.07.2022

Správy

Johny Mečoch otvoril tvorivé podujatie, ktorého môžete byť súčasťou


Piešťany. V sobotu deviateho júla v priestoroch Kursalónu odštartoval projekt Zahoď stres a nabi sa energiou pod hlavičkou občianskeho združenia MARESSA. V prvý deň tvorivých dielní si účastníci namaľovali svoj obraz podľa osobného tematického výboru. Sprevádzala ich mentorka a výtvarníčka Alexandra Geschwandnerová

„Je až neuveriteľné, aké krásne obrazy dokázali namaľovať ľudia, pre ktorých to bola väčšinou prvá maliarska skúsenosť", povedala Marcela Sedláková, predsedkyňa občianskeho združenia MARESSA. Projekt pokračuje ďalšími workshopmi až do októbra. Zámerom je prostredníctvom arteterapeutických techník a umeleckej tvorby priniesť ľuďom možnosť sebarealizácie, duševnej regenerácie, rodinného spojenia a získania príjemného zážitku.

Podujatie prišiel v sobotu otvoriť známy tanečník Johnny Mečoch, ktorý má blízko k umeniu. Rovnako sa mu páčila myšlienka o dobrom pôsobení umenia na človeka. V nasledujúcich týždňoch bude nasledovať maľovanie a keramika s ďalšími mentormi.

„Aj keď termíny sú už zväčša obsadené, záujemcovia však môžu stále sledovať www.maressa.sk nakoľko zmeny v registrácii sa stále dejú," hovorí Sedláková. „Som veľmi spokojná, ako sa nám podarilo začať projekt. Vychádzam zo spätnej väzby zúčastnených ľudí a taktiež s nimi zdieľam ich radosť. Ja som síce, žiaľ, nemaľovala, ale bolo pre mňa zážitkom stretnúť rôznorodých ľudí, byť súčasťou diania a vypočuť si aj príbeh prečo prišli. Takže viem, že zorganizovanie tohto projektu má skutočný význam, a to je výborné poznanie a pocit", dodala Marcela Sedláková.

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ