1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

11.10.2021

Správy

Jednorodičovské rodiny v núdzi môžu získať 400 eur


Hodina deťom nasleduje svoje základné posolstvo – pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú. V tomto roku sú peniaze určené na základné potreby v rodinách. Žiadosť o finančný príspevok musí byť vypracovaný a odoslaný online najneskôr do 21. októbra 2021.

„Teraz, po prvýkrát v histórii grantového programu Hodina deťom, otvárame príjem žiadostí o podporu pre jednotlivcov z radov jednorodičovských rodín. Slobodní rodičia samoživitelia, starí rodičia alebo opatrovníci môžu požiadať o jednorazový finančný príspevok vo výške 400 eur. Pomôžeme im s financiami na zabezpečenie potravín a nákladov na bývanie, deťom uhradíme voľnočasové aktivity, letné tábory, vianočné darčeky, obedy v školách a škôlkach a prostredníctvom iných organizácií zabezpečíme odbornú terapeutickú pomoc a zdravotné pomôcky," uviedli predstavitelia organizácie Hodina deťom.

Posledný rok poznačený epidémiou koronavírusu Covid-19 naplno odhalil mnohé oblasti, kde Slovensko zlyháva v ochrane detí. Grantový program Hodina deťom dlhodobo pomáha deťom v krízových situáciách a akútnom ohrození. „Komunikujeme s organizáciami, ktoré týmto deťom a rodinám pomáhajú a v minulom roku sme v rámci mimoriadnej výzvy začali podporovať aj jednorodičovské rodiny, najmä slobodné matky, ktoré sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii," uvádzajú. Nie je to však iba problém pandémie. Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat je na Slovensku až polovica z takmer 168-tisíc domácností, ktoré pozostávajú z rodiča s nezaopatreným dieťaťom či deťmi, ohrozená chudobou. To je viac ako dvojnásobok oproti rodinám s obomi rodičmi, kde je ohrozených chudobou 18 percent z nich.

Aby ste zistili, či ste vhodným prijímateľom finančnej podpory z grantového programu Hodina deťom, prečítajte si prosím podrobne grantové podmienky. V prípade, že sa pre takýto typ podpory kvalifikujete, vyplňte online prihlasovací formulár a nezabudnite priložiť aj potrebné prílohy – čestné prehlásenie a odporúčanie organizácie.

Tlačová správa

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori