1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

11.10.2021

Správy

Jednorodičovské rodiny v núdzi môžu získať 400 eur


Hodina deťom nasleduje svoje základné posolstvo – pomáhať deťom a mladým ľuďom, ktorí to potrebujú. V tomto roku sú peniaze určené na základné potreby v rodinách. Žiadosť o finančný príspevok musí byť vypracovaný a odoslaný online najneskôr do 21. októbra 2021.

„Teraz, po prvýkrát v histórii grantového programu Hodina deťom, otvárame príjem žiadostí o podporu pre jednotlivcov z radov jednorodičovských rodín. Slobodní rodičia samoživitelia, starí rodičia alebo opatrovníci môžu požiadať o jednorazový finančný príspevok vo výške 400 eur. Pomôžeme im s financiami na zabezpečenie potravín a nákladov na bývanie, deťom uhradíme voľnočasové aktivity, letné tábory, vianočné darčeky, obedy v školách a škôlkach a prostredníctvom iných organizácií zabezpečíme odbornú terapeutickú pomoc a zdravotné pomôcky," uviedli predstavitelia organizácie Hodina deťom.

Posledný rok poznačený epidémiou koronavírusu Covid-19 naplno odhalil mnohé oblasti, kde Slovensko zlyháva v ochrane detí. Grantový program Hodina deťom dlhodobo pomáha deťom v krízových situáciách a akútnom ohrození. „Komunikujeme s organizáciami, ktoré týmto deťom a rodinám pomáhajú a v minulom roku sme v rámci mimoriadnej výzvy začali podporovať aj jednorodičovské rodiny, najmä slobodné matky, ktoré sa ocitli v ťažkej sociálnej situácii," uvádzajú. Nie je to však iba problém pandémie. Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat je na Slovensku až polovica z takmer 168-tisíc domácností, ktoré pozostávajú z rodiča s nezaopatreným dieťaťom či deťmi, ohrozená chudobou. To je viac ako dvojnásobok oproti rodinám s obomi rodičmi, kde je ohrozených chudobou 18 percent z nich.

Aby ste zistili, či ste vhodným prijímateľom finančnej podpory z grantového programu Hodina deťom, prečítajte si prosím podrobne grantové podmienky. V prípade, že sa pre takýto typ podpory kvalifikujete, vyplňte online prihlasovací formulár a nezabudnite priložiť aj potrebné prílohy – čestné prehlásenie a odporúčanie organizácie.

Tlačová správa

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ