1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

29.03.2022

Správy

Jednorodičia môžu požiadať o finančný príspevok do 31. marca


Od 15. marca, sa tak môžu jednorodičia opäť uchádzať o jednorazový finančný príspevok vo výške 400 eur. 

Ten je určený napríklad ako pomoc na zabezpečenie základných životných potrieb, ako sú potraviny či náklady na bývanie, hygienické, zdravotné a školské potreby, ale aj na zaplatenie voľnočasových aktivít či táborov pre deti. Žiadosti môžete posielať do štvrtka 31. marca.

Ak ste rodič samoživiteľ, starý rodič alebo opatrovník, alebo poznáte takúto rodinu, ktorá by potrebovala pomoc, prihláste sa môžete na kliknutím sem.

Súčasťou prihlášky je odporučenie od organizácie, ktorá Vás pozná. Je veľmi komplikované hodnotiť jednotlivé životné príbehy rodín, ktoré sa ocitli v zložitých životných situáciách. V rámci systému podpory sme sa rozhodli, ho urobiť ho čo najjednoduchším, aby sme umožnili do programu zapojiť sa čo najväčšiemu počtu rodín. Je pre nás ale mimoriadne dôležité, aby finančné prostriedky, ktoré získavame od našich darcov, boli prerozdelené transparentne a efektívne a dostali sa k deťom a rodinám, ktoré to naozaj potrebujú. V rámci hodnotenia sme sa rozhodli riadiť týmito zásadami, že v rámci každej žiadosti sa pýtame na osobný príbeh rodiny, ktorý nám dá lepšiu predstavu o tom, s akými problémami sa stretáva a ako budú využité poskytnuté finančné prostriedky. Pri výbere podporených rodín podporíme rôzne spektrum rôznorodých životných situácii." 

Aby ste zistili, či ste vhodným prijímateľom finančnej podpory z grantového programu Hodina deťom. V prípade, že sa pre takýto typ podpory kvalifikujete, vyplňte online prihlasovací formulár a nezabudnite priložiť aj potrebné prílohy – čestné prehlásenie a odporúčanie organizácie.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ