1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

15.03.2023

Správy

Jednorodičia môžu opäť získať 400 eur


Nadácia pre deti Slovenka – Hodina deťom otvára jarné kolo grantového programu určeného na pomoc jednorodičom ohrozeným chudobou, sociálnym vylúčením či riešením náročných životných situácií. Od 14. marca je možné požiadať o finančný príspevok vo výške 400 eur, ktorý je určený predovšetkým rodičom samoživiteľom, starým rodičom, ktorí sa starajú o deti do 18 rokov alebo opatrovníkom.

Jednorazový finančný príspevok je určený na zabezpečenie základných životných potrieb, akými sú – nákup potravín, úhrada nákladov za bývanie, zaplatenie výdavkov v spojitosti so školou  alebo zdravotnou starostlivosťou. V rámci podpory rozvoja detí môže byť príspevok použitý aj na financovanie voľnočasových aktivít či detských táborov.

Keďže sa jedná o novú výzvu v tomto roku, majú možnosť zapojiť sa aj jednorodičia ktorí už boli v minulosti podporení. Termín na podanie žiadosti je do 5. apríla 2023. Viac informácií sa dočítate priamo na portály Hodina deťom.

Online žiadosť do grantového programu nájdete TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

15.05.2023
Správy

Vznikla nová príručka pre učiteľov pracujúcich so žiakmi so zdravotným znevýhodnením

Vďaka Komenského inštitútu CEEV Živica a iniciatíve riaditeľky Špeciálnej základnej školy v Krupine vznikla unikátna Metodická príručka pre učiteľov a žiakov so zdravotným znevýhodnením. Autorka príručky Andrea Kristeľová vychádzala pri jej zostavovaní z overených aktivít, ktoré realizovali žiaci školy najmä v domácom prostredí.

viac
04.05.2023
Správy

Od mája môžu rodičia zdravotne znevýhodnených detí žiadať o opatrovateľský príspevok pred ukončením rodičovskej dovolenky

Od mája 2023 by mal byť pre rodičov zdravotne znevýhodnených detí prechod z rodičovského príspevku na opatrovateľský, oveľa plynulejší. Takúto zmenu legislatívy podmienila skutočnosť, že v súčasnosti množstvo rodičov zdravotne znevýhodnených detí zostáva mesiace bez štátneho príspevku.

viac
21.05.2023
Správy

Festival Šajn v Radošine zabaví celé rodiny: „O pive je dôležité sa vzdelávať,“ odkazujú organizátori

„Nemáte ani šajn, ako sa varí pivo“, bolo motto prvého ročníka radošinského festivalu posledných päť rokov. Počas riadených degustácií sa návštevníci mohli dozvedieť viac o varení tohto obľúbeného alkoholického nápoja. Sobota 27. mája prinesie návštevníkom omnoho bohatší program.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ