1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

11.05.2023

Správy

Inklucentrum pripravilo webinár venovaný novele školského zákona a ďalším posunom v školstve


Deviateho mája bola úspešne schválená dlho očakávaná novela školského zákona. Ide o jednu z najdôležitejších reforiem v oblasti vzdelávania. Školy skutočne vytvoria odborné tímy na podporu žiakov so zdravotným znevýhodnením.

V školskom roku 2023/2024 môžu školy žiadať o podporné opatrenia a vytvoriť tímy zložené z asistentov učiteľov, špeciálnych pedagógov, školských psychológov, logopédov, školských zdravotníkov, sociálnych pracovníkov a ďalších. Napriek ich vzniku bude mať už do školy prístup aj osobný asistent dieťaťa, čo je ďalšia skvelá forma pomoci pre deti so znevýhodnením. Finančné krytie zo strany štátu bude však zabezpečené až od septembra 2026.

Rovnako významným posunom je aj dotácia na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorá sa od septembra tohto roku navýši a bude sa týkať všetkých druhov vzdelávaní nielen aktualizačného.

Ďalšom zmenou je posilnenie prístupu k získaniu plného základného vzdelania pre deti s mentálnym postihnutím, čím sa im zvyšuje šanca a možnosť uchádzať sa o stredoškolské vzdelanie.

Vzhľadom na veľké množstvo zmien v školskom zákone sa 5. a 6. júna v čase od 15.00 – 18.00 uskutoční, pod vedením jedného zo spolutvorcov novely Viktora Križa, webinár „Novela školského zákona 2023“. Cena webináru je 40 eur a je určený všetkým zainteresovaným, teda riaditeľom a riaditeľkám škôl a školských zariadení, pedagogickým a odborným zamestnancom, školským úradom, inšpektorom a iným. Webinár bude venovaný inkluzívnym zmenám, reforme nárokovateľných podporných opatrení, úpravám a opravám v systéme poradenstva a úrovní stupňov podpory, ale aj financovaniu podporných tímov, asistentov a ďalších potrebných opatrení.

Od dnes je možné sa prihlásiť na webinár prostredníctvom online formulára

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ