1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

11.05.2023

Správy

Inklucentrum pripravilo webinár venovaný novele školského zákona a ďalším posunom v školstve


Deviateho mája bola úspešne schválená dlho očakávaná novela školského zákona. Ide o jednu z najdôležitejších reforiem v oblasti vzdelávania. Školy skutočne vytvoria odborné tímy na podporu žiakov so zdravotným znevýhodnením.

V školskom roku 2023/2024 môžu školy žiadať o podporné opatrenia a vytvoriť tímy zložené z asistentov učiteľov, špeciálnych pedagógov, školských psychológov, logopédov, školských zdravotníkov, sociálnych pracovníkov a ďalších. Napriek ich vzniku bude mať už do školy prístup aj osobný asistent dieťaťa, čo je ďalšia skvelá forma pomoci pre deti so znevýhodnením. Finančné krytie zo strany štátu bude však zabezpečené až od septembra 2026.

Rovnako významným posunom je aj dotácia na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorá sa od septembra tohto roku navýši a bude sa týkať všetkých druhov vzdelávaní nielen aktualizačného.

Ďalšom zmenou je posilnenie prístupu k získaniu plného základného vzdelania pre deti s mentálnym postihnutím, čím sa im zvyšuje šanca a možnosť uchádzať sa o stredoškolské vzdelanie.

Vzhľadom na veľké množstvo zmien v školskom zákone sa 5. a 6. júna v čase od 15.00 – 18.00 uskutoční, pod vedením jedného zo spolutvorcov novely Viktora Križa, webinár „Novela školského zákona 2023“. Cena webináru je 40 eur a je určený všetkým zainteresovaným, teda riaditeľom a riaditeľkám škôl a školských zariadení, pedagogickým a odborným zamestnancom, školským úradom, inšpektorom a iným. Webinár bude venovaný inkluzívnym zmenám, reforme nárokovateľných podporných opatrení, úpravám a opravám v systéme poradenstva a úrovní stupňov podpory, ale aj financovaniu podporných tímov, asistentov a ďalších potrebných opatrení.

Od dnes je možné sa prihlásiť na webinár prostredníctvom online formulára

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori