1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

01.02.2023

Správy

Inklucentrum pripravilo v mesiaci február dva odborné kurzy na tému autizmu


Centrum inkluzívneho vzdelávania pripravilo tento mesiac dva odborné kurzy venované žiakom na spektre autizmu. Cieľovou skupinou sú predovšetkým odborní zamestnanci a pedagógovia materských, základných a špeciálnych škôl. Oba kurzy budú realizované formou webináru v rozsahu troch hodín. Cena za jeden kurz je 35 eur.

Základný kurz „Žiak na spektre autizmu I.“ sa uskutoční 7. februára v čase od 15.00 hod. do 18.00 hod. Hlavným cieľom webinára je prehlbovanie kompetencií ľudí, ktorí pracujú s deťmi s autizmom, inšpirácia ako rozvíjať schopnosti, zručnosti a talent detí s autizmom. Dozviete sa tiež ako komunikovať s rodičmi a ako zvládať svoje vlastné emócie v záťažových situáciách počas výchovno-vzdelávacieho procesu.

Rozširujúci kurz „Žiak na spektre autizmu II.“ sa uskutoční 28. februára v rovnakom čase od 15.00 hod. do 18.00 hod. Cieľom kurzu je hlbšie porozumenie téme autizmu, osvojenie si účinných intervencií, rozvíjanie zručností a kompetencií pre inkluzívne vzdelávanie všetkých detí v triede a nachádzanie podporných opatrení pre deti na spektre autizmu. Navyše, účastníci budú mať možnosť priniesť si po dohode s lektorkou kurzu aj svoju vlastnú kazuistiku.

Oba kurzy povedie psychoterapeutka Zuzana Oravcová. Registrácia na kurz končí vždy deň pred jeho začiatkom. Viac informácií nájdete na Žiak na spektre autizmu I. a Žiak na spektre autizmu II.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ