1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

01.02.2023

Správy

Inklucentrum pripravilo v mesiaci február dva odborné kurzy na tému autizmu


Centrum inkluzívneho vzdelávania pripravilo tento mesiac dva odborné kurzy venované žiakom na spektre autizmu. Cieľovou skupinou sú predovšetkým odborní zamestnanci a pedagógovia materských, základných a špeciálnych škôl. Oba kurzy budú realizované formou webináru v rozsahu troch hodín. Cena za jeden kurz je 35 eur.

Základný kurz „Žiak na spektre autizmu I.“ sa uskutoční 7. februára v čase od 15.00 hod. do 18.00 hod. Hlavným cieľom webinára je prehlbovanie kompetencií ľudí, ktorí pracujú s deťmi s autizmom, inšpirácia ako rozvíjať schopnosti, zručnosti a talent detí s autizmom. Dozviete sa tiež ako komunikovať s rodičmi a ako zvládať svoje vlastné emócie v záťažových situáciách počas výchovno-vzdelávacieho procesu.

Rozširujúci kurz „Žiak na spektre autizmu II.“ sa uskutoční 28. februára v rovnakom čase od 15.00 hod. do 18.00 hod. Cieľom kurzu je hlbšie porozumenie téme autizmu, osvojenie si účinných intervencií, rozvíjanie zručností a kompetencií pre inkluzívne vzdelávanie všetkých detí v triede a nachádzanie podporných opatrení pre deti na spektre autizmu. Navyše, účastníci budú mať možnosť priniesť si po dohode s lektorkou kurzu aj svoju vlastnú kazuistiku.

Oba kurzy povedie psychoterapeutka Zuzana Oravcová. Registrácia na kurz končí vždy deň pred jeho začiatkom. Viac informácií nájdete na Žiak na spektre autizmu I. a Žiak na spektre autizmu II.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori