1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

26.01.2022

Správy

Finančná správa zverejnila tlačivá k 2%, podporiť môžete aj Úsmev pre druhých


Darovaním dvoch alebo troch percent z príjmu neplatíte žiadne peniaze navyše. V prípade nevyužitia tejto možnosti podpory konkrétnej organizácie prepadnú tieto peniaze štátu.

Postup je jednoduchý. Do 15. februára požiadajte svojho zamestnávateľa alebo účtovníka o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Ten Vám následne vystaví dokument Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si potom viete zistiť a vypočítať 2 alebo 3 percentá z Vašej zaplatenej dane. Výslednú sumu, spolu s ďalšími osobnými údajmi vrátane názvu a IČO prijímateľa napíšete do dokumentu s názvom Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane. V prípade, že chcete prijímateľovi oznámiť, že ste mu zaslali svoje percentá, nezabudnite v tlačive zaškrtnúť príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov. Prijímateľovi príde o niekoľko mesiacov zoznam darcov, ktorí sí toto políčko zaškrtli, nie však poukázaná suma. Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické i právnické osoby) je potrebné uskutočniť v termíne do 31. marcaZamestnanci môžu obe tlačivá, Potvrdenie a Vyhlásenie podať na ktoromkoľvek daňovom úrade na Slovensku až do 30. apríla. V prípade vykonávania dobrovoľníckej práce v hociktorej organizácii môžu zamestnanci podporiť vybranú organizáciu až 3 %. Stačí k dvom tlačivám priložiť tretí dokument preukazujúci túto činnosť. Ak  2 % darujete osobe, ktorá nevlastní združenie, ale zbiera si peniaze v jednej z mnohých organizácií, ktoré túto službu ponúkajú, nezabudnite si na daňovom úrade vypýtať kópiu pre žiadateľa.

 

O Váš dar v podobe dvoch percent daní z príjmu sa uchádza aj o.z. Úsmev pre druhých, ktorý prevádzkuje platformu genetickesyndromy.sk a usmevpredruhych.sk či organizuje ďalšie podujatia inkluzívneho či sociálneho charakteru, najmä v oblasti zdravotného znevýhodnenia. Svojim darom pomáhate k riešeniu problémov stoviek ľudí so zdravotným znevýhodnením a ďalším tisícom k prístupu k relevantným informáciám. Viac o občianskom združení sa dozviete na tomto linku. V prípade, že svoje dve percentá ste sa rozhodli darovať inej organizácii, potešíme sa malej pravidelnej podpore.

Peniaze získané z 2 % využívame na dva ciele: 

1. preplatenenie rehabilitačných cvičení a ďalších terapií Dominike, ktorá stojí za vznikom činnosti a všetkých aktivít o.z. Úsmev pre druhých

2. podpora samotných aktivít činností o.z. Úsmev pre druhých, najmä bezplatné poradenstvo a krízová sociálna pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením

Tlačivá:

- Predvyplnené vyhlásenie na rok 2021 pre o.z. Úsmev pre druhých

- Predvyplnené vyhlásenie na rok 2021 pre o.z. Úsmev pre druhých pre mobilné verzie

- Vzor dobrovoľníckej zmluvy pre darovanie 3% daní z príjmu

Prehľadný postup k darovaniu si otvoríte kliknutím sem.

 

TS

 

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ