1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

21.05.2023

Správy

Festival Šajn v Radošine zabaví celé rodiny: „O pive je dôležité sa vzdelávať,“ odkazujú organizátori


„Nemáte ani šajn, ako sa varí pivo“, bolo motto prvého ročníka radošinského festivalu posledných päť rokov. Počas riadených degustácií sa návštevníci mohli dozvedieť viac o varení tohto obľúbeného alkoholického nápoja. Sobota 27. mája prinesie návštevníkom omnoho bohatší program.

Od 14. hodiny sa hostia festivalu Šajn pri amfiteátri Radošina môžu tešiť nielen na ochutnávky domácich nápojov z pivovaru Radošina, ale aj na bohatý vzdelávací program. Najmenší sa spolu s rodičmi môžu prejsť po náučnom chodníku, kde sa dozvedia viac o recyklácii. K dispozícii tiež bude skákací hrad a pre tých odvážnejších sa pripraví v pravidelnom intervale vedomostný kvíz.

Mládež a dospelí sa môžu tešiť na Swap zónu, kde si budú môcť vymeniť oblečenie či zaujímavú diskusiu s občianskym združením Storm o prevencii a faktoch ohľadom drog. „Tento rok sme sa rozhodli opäť posunúť v organizácii, pridali sme ďalšie aktivity, a najmä sme chceli pridať Šajnu udržateľný rozmer,“ hovorí jeden z hlavných organizátorov tohtoročného Šajnu Filip Antalík, ktorého k tejto tematike prievdlo aj štúdium na Sokratovom inštitúte. „Kultúra je s Radošinou spätá mnoho rokov. My chceme na ňu nadviazať, a preto sme prišli s konceptom nášho festivalu. Sme radi, že v spolupráci s obcou a partnermi sme vytvorili miesto, kde sa každoročne prídu ľudia z okolitých obcí i miest porozprávať a zabaviť. Navyše tentokrát si návštevníci môžu domov odniesť praktické poznatky z oblasti udžateľnosti a vylepšiť si tak svoju domácnosť,“ dodáva. Festival má nielen enviromentálny rozmer, ale aj charitatívny. Návštevníci podujatia môžu na mieste podporiť občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou Úsmev pre druhých z Piešťan, ktoré sa venuje ľuďom so zdravotným znevýhodnením a v sociálnej núdzi.

K dispozícii bude aj zaujímavá lokálna kuchyňa a zahrať prídu miestne kapely Family Friend, Restime a Cup of Tea, ktorých v nočných hodinách vystriedajú dídžeji. Vstup je bezplatný, no podporiť festival Šajn môžete v kampani na Donio, kde si viete vybrať niektorú zo zaujímavých odmien. Nových návštevníkov multižánrového festivalu  pozývajú v dávkou humoru aj organizátori podujatia: „Vo víne je pravda. Pravda ale neexistuje, tak si príďte dať pivo.“

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ