1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

06.06.2022

Správy

Dve školy môžu získať 100000 eur na podporu inkluzívneho vzdelávania


Dve základné školy získajú vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia grant 100 000 eur na podporu inkluzívneho vzdelávania. To je podľa mnohých štúdií prínosom pre každé dieťa – na Slovensku je však zatiaľ výnimkou.

Žiadosť o grant môžu podať základné školy z celého Slovenska. Podmienkou je, že vo svojich školách už začali s procesom inklúzie, a teda zabezpečujú výchovu a vzdelávanie všetkých žiakov bez rozdielu. Školy môžu peniaze použiť na vybavenie alebo revitalizáciu terapeutických miestností slúžiacich na poskytovanie odborných terapií detí, debarierizáciu priestorov školy a jej okolia či zabezpečenie dostupnosti personálnej či odbornej podpory (asistent, psychológ, špeciálny pedagóg). Škola môže zo získaných peňazí zabezpečiť edukačné aktivity či odborné terapie pre študentov so zdravotným znevýhodnením alebo zabezpečiť školenia o inkluzívnom vzdelávaní pre súčasný personál školy.

„Našim cieľom je podporiť motiváciu škôl nastúpiť na cestu inkluzívneho vzdelávania a umožniť im zrealizovať ich plány poskytovať kvalitné vzdelávanie pre všetky deti. Inkluzívne vzdelávanie na Slovensku stále nie je bežnou praxou a uskutočňuje sa najmä vďaka angažovaným učiteľom a organizáciám," vyjadrili sa predstavitelia Nadácie Volkswagen Slovakia na ich webstránke

Nadácia Volkswagen Slovakia spustila nový grantový program zameraný na rozvoj inkluzívneho vzdelávania „Naša inkluzívna škola“ v roku 2021. V pilotnom ročníku získali podporu 2 základné školy z celkového počtu 43 žiadostí - Základná škola Drábova 3 v Košiciach a Katolícka spojená škola sv. Vincenta de Paul v Leviciach. 

Obe školy sa už dlhší čas snažia vytvárať prostredie vhodné pre všetky deti a v praxi využívajú inkluzívny prístup. Vďaka poskytnutému daru sa môžu na svojej ceste výrazne posunúť a následne sa podeliť o svoje skúsenosti s ďalšími školami. Aktuálne je v týchto 2 základných školách začlenených 100 žiakov a žiačok so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Inkluzívne aktivity však majú význam pre všetky deti, ako aj ich rodičov, či pedagógov.

Všetky podmienky si prečítate kliknutím sem.

Formulár pre školy môžete vyplniť kliknutím sem.

Pre viac informácií o projekte kontaktujte Ľubomíru Repáňovú na telefónnych číslach  02/6964 3567 alebo 0914 774 355, v pracovné dni medzi 8.-16. hodinou.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori