1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

26.03.2023

Správy

Dnes oslavujeme svetový deň epilepsie - zvýšte povedomie fialovou farbou aj vy


Dvadsiatyšiesty marec je celosvetovo označovaný za fialový deň. Ide o medzinárodnú kampaň na podporu ľudí s epilepsiou, ktorá bola spustená v roku 2008. Svetový deň epilepsie je známy mnohými kampaňami zameraných na zvyšovanie povedomia o tomto neurologickom ochorení. Na Slovensku sa do kampane Občianskeho združenia Meli Beli pod názvom "Nič so mnou nezatrasie" zapojila aj komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská. Cieľom kampane je prstredníctvom sociálnych sietí podporiť deti a dospelých s epilepsiou. Stačí si obliečť niečo fialové a svoju fotografiu zverejniť na sociálnej sieti s použitím hashtagov: #fialovýdeň #ničsomnounezatrasie #počítajsomnou #svetovýdeňpovedomiaoepilepsii.

Epilepsia je neurologické ochorenie, ktoré postihuje všetky vekové kategórie ľudí, dokonca aj deti v prenatálnom štádiu vývoja. Epilepsia vyvoláva záchvaty typické abnormálnou elektrickou aktivitou v mozgu. Záchvaty majú rôzne prejavy - od tikov svalov, cez trasenie celého tela a pády, až po zmätenosť a dezorientovanosť. V 40 % existuje u človeka dedičná predispozícia na toto ochorenie. Na Slovensku trpí epilepsiou takmer 70 000 pacientov.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ