1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.03.2023

Správy

Centrum pomoci človeku oslávilo 10. výročie


Centrum pomoci človeku oslávilo minulý týždeň 10 rokov svojho pôsobenia v meste Piešťany. Pri tejto príležitosti sa 22. marca stretli na slávnostnom podujatí v Elektrárni Piešťany pracovníci Centra pomoci človeku spolu so zástupcami Trnavskej arcidiecéznej charity, predstaviteľmi mesta Piešťany a ostatnými spolupracujúcimi neziskovými organizáciami.  

Trnavská arcidiecézna charita zažala sociálne služby pre ľudí v krízovej životnej situácií poskytovať v roku 2013 v dvoch malých priestoroch na Kukučínovej ulici v Piešťonoch. Charitné a poradenského centrum navštevovali v roku 2013 predovšetkým matky s malými deťmi, ktoré si prichádzali po potravinovú pomoc, no zároveň rozprávali o svojich problémoch. Profiloval sa budúci zámer centra – nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu. V roku 2017 vznikla potreba ďalšieho rozšírenia poskytovaných sociálnych služieb o pomoc ľuďom bez domova. „Aby sme sa im mohli venovať intenzívnejšie, zaregistrovali sme službu špecializovaného sociálneho poradenstva,“ spomína zástupkyňa riaditeľa Trnavskej arcidiecéznej charity, Katarína Pažítková na prvé, dôležité rozšírenie sociálnych služieb.

Dnes Centrum pomoci človeku sídli na ulici A. Hlinku blízko železničnej stanice mesta Piešťany. Ročne centrum navštívi približne 400 ľudí hľadajúcich pomoc a podporu, pričom ide o skutočne širokú paletu jednotlivcov a rodín. Centrum v súčasnosti poskytuje svoje služby ľuďom bez domova, seniorom, ženám zažívajúcim násilie, odídencom z Ukrajiny a v neposlednom rade deťom a žiakom, ktorí majú záujem zmysluplne tráviť svoj čas po škole.

V rámci podujatia odovzdal primátor mesta Piešťany Peter Jančovič pamätnú plaketu, ktorú za Centrum pomoci človeku prevzala Edita Karabová.  

Centrum pomoci človeku v Piešťanoch funguje vďaka podpore z Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny,  ako aj vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja a Mesta Piešťany.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ