1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.03.2023

Správy

Centrum pomoci človeku oslávilo 10. výročie


Centrum pomoci človeku oslávilo minulý týždeň 10 rokov svojho pôsobenia v meste Piešťany. Pri tejto príležitosti sa 22. marca stretli na slávnostnom podujatí v Elektrárni Piešťany pracovníci Centra pomoci človeku spolu so zástupcami Trnavskej arcidiecéznej charity, predstaviteľmi mesta Piešťany a ostatnými spolupracujúcimi neziskovými organizáciami.  

Trnavská arcidiecézna charita zažala sociálne služby pre ľudí v krízovej životnej situácií poskytovať v roku 2013 v dvoch malých priestoroch na Kukučínovej ulici v Piešťonoch. Charitné a poradenského centrum navštevovali v roku 2013 predovšetkým matky s malými deťmi, ktoré si prichádzali po potravinovú pomoc, no zároveň rozprávali o svojich problémoch. Profiloval sa budúci zámer centra – nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu. V roku 2017 vznikla potreba ďalšieho rozšírenia poskytovaných sociálnych služieb o pomoc ľuďom bez domova. „Aby sme sa im mohli venovať intenzívnejšie, zaregistrovali sme službu špecializovaného sociálneho poradenstva,“ spomína zástupkyňa riaditeľa Trnavskej arcidiecéznej charity, Katarína Pažítková na prvé, dôležité rozšírenie sociálnych služieb.

Dnes Centrum pomoci človeku sídli na ulici A. Hlinku blízko železničnej stanice mesta Piešťany. Ročne centrum navštívi približne 400 ľudí hľadajúcich pomoc a podporu, pričom ide o skutočne širokú paletu jednotlivcov a rodín. Centrum v súčasnosti poskytuje svoje služby ľuďom bez domova, seniorom, ženám zažívajúcim násilie, odídencom z Ukrajiny a v neposlednom rade deťom a žiakom, ktorí majú záujem zmysluplne tráviť svoj čas po škole.

V rámci podujatia odovzdal primátor mesta Piešťany Peter Jančovič pamätnú plaketu, ktorú za Centrum pomoci človeku prevzala Edita Karabová.  

Centrum pomoci človeku v Piešťanoch funguje vďaka podpore z Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny,  ako aj vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja a Mesta Piešťany.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori