1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

29.04.2024

Správy

Asperger vs. Wittgenstein – divadelné predstavenie spojené s diskusiou na tému autizmu


Divadelné predstavenie divadla Non.Garde s názvom "Asperger vs. Wittgenstein" prichádza s jedinečnou kombináciou divadelného umenia a diskusie na tému autizmu. 

Čas: 6.5.2024 o 19:00

Miesto: Nové divadlo v Nitre, Dom Matice slovenskej, Dolnočermánska 737/91, 949 11 Nitra

Každý človek má svoj jedinečný spôsob vnímania sveta, ktorý sa môže výrazne líšiť od ostatných. "Tvorcovia sa inšpirovali životom a dielom svetoznámeho filozofa Ludwiga Wittgensteina, u ktorého sa podľa odborníkov prejavila ľahšia forma autizmu, tzv. Aspergerov syndróm. Vďaka tomu sa na svet pozeral inak a všímal si rozdiely v našom chápaní rovnakých vecí," uvádzajú organizátori predstavenia. 

Divadelné predstavenie ponúka pohľad do sveta ľudí s touto neurovývinovou odlišnosťou, zároveň sa zameriava na prelomové myšlienky Wittgensteina. Cieľom je šíriť informácie a podnecovať vzájomný rešpekt a porozumenie voči odlišným spôsobom vnímania.

Ako vidia svet ľudia s autizmom? Ako by mohol vyzerať, keby sme ho vnímali ich zmyslami?

Po predstavení nasleduje diskusia s pani psychologičkou Vierou Hincovou, odborníčkou na autizmus a matkou dcéry s Aspergerovým syndrómom. Diskusia bude reflektovať na predstavenie a rozšíriť jeho témy o praktické aspekty autizmu a inklúzie.

Tvorcovia predstavenia zahŕňajú Martina Kotúčka ako autora textu, scény a kostýmov, účinkujúcich Petera Kadlečíka, Gertrud Máriu Prikler a Vlada Zboroňa. Hudbu k predstaveniu vytvorila Lenka Novosedlíková a réžiu má na starosti Jana Šturdíková. Diskusiu bude viesť Viera Hincová a Jana Šturdíková. Ďalšími tvorcami projektu sú Gabriel Žitňanský, Jana Šturdíková, Renáta Ptačin, Michaela Mazalánová, Juraj Hubinák, Ján Štrbák, Magdaléna Čisárová a Peter Drežík.

Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia mesta Bratislava.

Pre ďalšie informácie a rezerváciu vstupeniek navštívte web divadla Non.Garde https://nongarde.com/ a Facebookovú udalosť: https://fb.me/e/6v9cwHUIY vstupenky: https://bit.ly/4avqDoE

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori