1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

03.07.2024

Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón


Alex Roca, 32-ročný muž z Katalánska, ktorý sa narodil s DMO. Choroba spôsobená oparom na mozgu, ktorý dostal vo veku šiestich mesiacov, mu priniesla zníženú pohyblivosť na ľavej strane tela a vyžaduje od neho dorozumievanie sa posunkovou rečou. Lekári vtedy nepredpokladali, že by žil „tak dlho“, no Alex sa ukázal, že je veľkým bojovníkom.

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Alex prešiel roky tvrdej práce a tréningov, vrátane absolvovania siedmich polmaratónov, ktoré boli súčasťou jeho prípravy na maratón. Súťažil aj v niekoľkých vytrvalostných výzvach, vrátane piatich triatlonov, a v roku 2019 sa stal prvým človekom s DMO, ktorý dokončil preteky Garmin’s Titan Desert – šesťdňové viacetapové preteky na horských bicykloch cez marockú púšť medzi pohorím Atlas a púšťou Sahara.

Pre Alexa to bol veľký úspech a prekonal tým sám seba. Triumf neznamená len dokončenie maratónu, ale aj prekonanie vlastných obmedzení a dosiahnutie niečoho, o čom sníval už od detstva. Na svojej webovej stránke píše, že dnes má „štúdium, prácu, auto, partnera a „normálny“ život“. Dodáva, že šport je dôležitou súčasťou jeho každodenného života.

Vďaka svojej odhodlanosti a tvrdej práci si Alex získal rešpekt a obdiv mnohých ľudí. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo. Jeho úspech nepochybne inšpiruje a motivuje ľudí z celého sveta. Snaží sa im dať motiváciu, aby prekonali svoje vlastné obmedzenia a dosiahli svoje ciele.

 

Zdroj: dobrespravy.sk

 

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori