1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

31.05.2023

Správy

Ako vozíčkar zažíval šikanu, dnes prichádza s projektom Inkluzívna škola


Mladý aktivista a bloger Viktor Pamula prišiel s projektom „Inkluzívna škola“, ktorého hlavnou myšlienkou je zvyšovanie povedomia o inakosti na školách. Projekt vznikol na základe jeho osobnej skúsenosti so šikanou počas jeho žiackych čias. Šikanovanie na školách zažívajú aj zdravotne znevýhodnené deti.

Viktor je vozíčkar, ktorý si ako školák zažil fackovanie alebo zhodenú desiatu, ktorú si sám nedokázal zo zeme zdvihnúť. Napriek snahe rodičov o vysvetľovanie a konzultácie s učiteľmi si spolu s Viktorom prežili ťažké obdobie.

Prišiel som s projektom Inkluzívna škola, kde chcem hovoriť študentom, žiakom, vtipnou formou. Veľa robí ten čierny humor, ktorý mám, že si viem urobiť zo seba srandu. Aby si aj oni uvedomili, že medzi nami sú ľudia s inakosťou,” vysvetľuje Viktor.

Mladý aktivista pochádzajúci zo Spišskej Novej Vsi oslovil už prvé školy, ktoré projekt vítajú. Podľa slov detskej psychologicky Patrície Lorkovej je skvelé, ak sa zdravotne znevýhodnený človek dokáže podeliť o svoju skúsenosť so šikanou.

Viac sa dozviete v reportáži RTVS.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ