1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.06.2022

Správy

Ak hľadáte domáceho canisterapeuta, máte šancu požiadať o šteniatka labradora


Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy ponúka štyri šteniatka labradora do rodín. Jedná sa o psíky, ktoré boli vyradené z tréningového programu, nakoľko nespĺňali náročné kritéria pre prácu vodiacich a asistenčných psov, ktoré sú prísne monitorované po celú dobu programu Výchova a Tréning.

U psov sa sleduje najmä ich temperament a tiež zdravotný stav.  Vyradené psy sú vhodné nie len do bežných rodín ale aj do rodín detí so zdravotným znevýhodnením, pretože majú predpoklady byť skvelí canisterapeuti. Šteniatka majú dnes rok aj dva mesiace. V prípade záujmu je potrebné vyplniť dotazník priamo na stránke organizácie a zašlite ho na email info@vodiacipes.sk.

Mladé psy zaradené v programoch Výchova a Tréning sú po celý čas monitorované z hľadiska povahy, temperamentu a tiež zdravotného stavu. Ak nespĺňajú náročné kritériá pre prácu vodiaceho psa sú z ďalšieho tréningu vyradené a my ich ponúkame záujemcom do bežných rodín. Tieto psy sú výbornými rodinnými psami, často sa stáva, že nová rodina so psom ďalej pracuje a venujú sa rôznym psím športom, canisterapii a podobne. 

Výcviková škola funguje od roku 2007, kedy založili vlastný účelový chov. Šteniatka sú potomkami vynikajúcich Labradorských retrieverov, ktoré majú vo svete vodiacich psov dlhú históriu. Práca vodiaceho psa je veľmi náročná a kladie na psa vysoké požiadavky, preto sa nie všetky šteniatka môžu stať vodiacimi psami.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ