1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

27.09.2022

Správy

Aj tento rok sa udeľovali Národné ocenenia Dobré srdce


Vo štvrtok 22. septembra 2022 sa uskutočnil 3. ročník vyhlásenia Národných ocenení v oblasti sociálnej starostlivosti Dobré srdce. Tohtoročný galavečer, ktorý odvysielala RTVS, sa niesol v duchu „Drobná i veľká pomoc je rovnako dôležitá.“ Oceňovanie sociálnych pracovníkov bolo realizované pod záštitou Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike.

Predsedníčka poroty a autorka myšlienky Dobrého srdca Anna Ghannamová vysvetlila účel tejto akcie. „Dobré srdce vzniklo preto, aby sme vzdali hold ľudom pracujúcim v pomáhajúcich profesiách. Aby sme verejnosti povedali, že práca v sociálnych službách nie je charita. Je to profesionálna činnosť, ktorá potrebuje aj znalosti a vzdelanie, ale najmä potrebuje aj adekvátne morálne a finančné ocenenie," povedala.

Ocenenie v jednotlivých kategóriách, na základe rozhodnutia poroty, získali títo nominovaní:

Viera Gazdová v kategórií opatrovateľka v sociálnych službách, Jarmila Žolnová v kategórií sestra v sociálnych službách, Milada Šuchtová v kategórií odborný pracovník v sociálnych službách. „Je to pre mňa veľké morálne ocenenie. Znamená to, že prácu, ktorú robím, robím dobre a som na správnom mieste. Bola som veľmi dojatá, prišla ma podporiť celá rodina,“ prezradila Milada Šuchtová, ktorá je masérkou v zariadení Slnečný dom v Humennom.

V kategórií manažér v sociálnych službách získal ocenenie Slavomír Švajka, ktorý riadi malé zariadenie rodinného typu. Maják, n.o. sa stal víťazom v kategórií poskytovateľ sociálnych služieb, kde sa starajú o hlucho-slepých klientov a maľbou im pomáhajú k vyjadrovaniu emócií. Ľubica Gálisová, ktorá vyše 30 rokov drží nad vodu krízovú telefonickú linku Fóra starších, získala ocenenie v kategórií dobrovoľník v sociálnych službách a Milada Dobrotková získala špeciálne ocenenie Dobré srdce za výnimočný prínos pre sociálne služby. Milada Dobrotková vo svojej ďakovnej reči zaželala Asociácií poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike veľa síl, zdravia a entuziazmu. „Asociácia poskytovateľov sa rokmi stala ústami, očami a ušami poskytovateľov a najmä ich odkázaných klientov, pretože oni sami nemôžu byť partnermi našich politikov, ministerstiev či samospráv, ktorí tvoria prostredie a zákony pre sociálne služby. A aby tie zákony boli funkčné a aby slúžili ľuďom, tak na to je tu asociácia.“ dodala.

Generálnym partnerom podujatia bola spoločnosť Hartmann – Rico, hlavnými partnermi boli spoločnosti Kimberly Clark – Depend, Česká Mincovňa, Obchodný dom PRIOR Bratislava a mediálnymi partnermi boli RTVS, TASR, Eurotelevízia, Hospodásrke noviny, Zdravotnícke noviny a IMAGONS.

Celý Galavečer je možné si pozrieť v archíve RTVS.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ