1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

In-Film-Show

späť

30.08.2021

Wrestler s Downovým syndrómom? „Burákový sokol“ vás chytí za srdce


Film o netradičnom priateľstve, ktorý skutočne zahreje.  Ústrednú postavu Zacka, dvadsaťdvaročného muža s Downovým syndrómom hral Zack Gottsagen – táto rola bola napísaná špeciálne pre neho po tom, čo spisovateľov a režisérov filmu (Tylera Nilsona a Mika Schwartza) upozornila na jeho talent jedna inštitúcia, ktorá robí tábory pre hercov so zdravotným postihnutím.

Nováčik Gottsagen prirodzene, s emocionále presvedčivým výkonom, vtiahne diváka do deja, ktorý zabaví i zamrazí. Hovorí o tom, ako Zack, chlapec s Downovým syndrómom, ujde za pomoci seniorov z opatrovateľského domova (dôchodcov), aby si splnil svoj sen – navštíviť školu wrestlingu svojho hrdinu – Salt Water Rednecka. Na jeho stope je po úteku v Severnej Karolíne Eleanor (Dakota Johnson), dobrovoľníčka, ktorá má so Zackom priateľský vzťah.

Ten sa po úteku z domova omylom zatúla ku rybárovi Tylerovi (Shia LeBeouf), ktorý sa ocitol vo vojne s ďalšími rybármi, ktorí po smrti jeho brata začali loviť v jeho vodách.  Kombinácia drsňáka na úteku s krehkosťou a snami mladého muža s najčastejším genetickým syndrómom na svete, prináša mnoho vtipov, nečakaných zvratov i premenu osobností, tak u Zacka, Tylera, ale aj Eleanor.

Vďaka filmu plného pozitivity a inklúzie sa Zack Gottsagen dostal aj na Oskara, kde spolu so Shia LeBeoufom prezentovali víťaza kategórie Najlepšíe akčné krátke filmy, čím sa v roku 2020 stal historicky prvým prezentujúcim hercom  s Downovým syndrómom na Oskarovi.

Film si môžete pozrieť kliknutím sem.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ