1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Miška Makulová

Tel.: 0940800356

E-mail: milanmakula231@gmail.com

IBAN: SK2056000000002276610001

Miška sa narodila v roku 2017 v Prešove s diagnózou Edwardsov syndróm, a teda s veľmi nepriaznivými lekárskymi prognózami. Lekári jej na základe toho, čo sa doteraz o dĺžke života takto zdravotne znevýhodnených detí vie, predpovedali veľmi skoré skonanie, na čo pripravovali aj jej rodičov. Dôvodom malo byť viacnásobné poškodenie orgánov, najmä choré srdiečko a problémy s dýchaním.

Miška nedokázala nič prehltnúť, keďže od narodenia bola kŕmená sondou cez noštek priamo do žalúdka. Jej rodičia však napriek tomu zápas s touto prognózou nevzdali. Dnes má usmievavé dievčatko veľkú chuť do života.

Miška sa rada há s vibrujúcimi a melodickými hračkami. Rada počúva piesne, tlieska si rúčkami do rytmu. Vo voľnom čase sme často na prechádzkach či na návštevách príbuzných. Miška je veľmi spoločenská a rada trávi čas aj s inými ľuďmi.

V posledných dvoch rokoch sa im s pomocou finančnej zbierky, najmä cez 2%, podarilo zúčastniť troch rehabilitačných pobytov, kde dostali pomoc ako aj rady, ako Mišku naučiť piť mlieko z fľaše, ako jej môžeme zlepšiť držanie tela a ako s pomocou vieme zlepšiť schopnosť dvihnúť sa do sedu.

Na radosť všetkých sa Miške pomaly začalo dariť. Vo veku troch rokov sa naučila jesť tuhšiu stravu z lyžičky, navštevuje za tým účelom aj detskú logopedičku. Jej mama ju učí, ako narábať s jazykom pri hryzení a prehĺtaní každého jedného hltu potravy, načo potrebuje obrovskú trpezlivosť, keďže Miška dokáže naraz zjesť len pár malých hltov. Čo sa týka pohybovej stránky, tu momentálne výrazne zaostáva za ostatnými deťmi. Stále sa ešte neplazí, nelozí. Sťažuje jej to totiž chýbajúci zrak, má však potenciál sa zlepšovať aj v tom.

Pomôcť jej môžu dennodenné fyzioterapeutické cvičenia. Opätovný týždňový pobyt v rehabilitačnom centre, ktorý jej bol odporúčaný, by ju mohol posunúť ďalej, aby sa rýchlejšie rozvíjala správnym smerom.

Túto liečbu hradí zdravotná poisťovňa len z veľmi malej časti a jej rodičia z vlastných prostriedkov pobyt finančne nemôžu utiahnuť. Preto sa rozhodli požiadať o podporu aj touto formou a sú veľmi vďační za každú pomoc.

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH POZNÁME. UVEDENÝ BANKOVÝ ÚČET JE OSOBNÝ ÚČET MATKY - ŽANETY - AK MÁTE CHUŤ, MÔŽETE ICH PODPORIŤ JEDNORÁZOVÝM ALEBO PRAVIDELNÝM DAROM - PRÍPADNE INAK POMÔCŤ PRÍPADNÝM NAKONTAKTOVANÍM SA. O.Z. SI Z DAROV NESTRHÁVA ANI CENT :)

Ako môžete pomôcť? Pošlite jednorázový alebo pravidelný dar na horeuvedený osobný účet alebo sa na rodinu nakontaktujte a pošlite Miške malý darček :) Prípadne sa pýtajte ohľadom darovania 2%.

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori