1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Gabriel Virag

Tel.: 0940365483

E-mail: szitay00168@gmail.com

IBAN: SK41 0200 0000 0046 8575 7257

Volám sa Gabriel Virág, mám 27 rokov a v roku 2021 sa nám s priateľkou narodil syn Gabriel. Bol som zdravý mladý muž, ktorý chodil do práce a staral sa o svoju rodinu. V tom čase sme bývali u priateľkiných rodičov, nakoľko som začal pracovať ako opatrovateľ v zahraničí.

Jedného dňa som ucítil neobvyklú hrčku v jazyku veľkosti asi 5 mm. Keď som sa vrátil zo zahraničia šiel som k svojej obvodnej lekárke. Po vyšetrení mi predpísala antibitiká a ústnu vodu. Po siedmych dňoch užívania liekov, hrčka zmizla. No po dvoch týždňoch sa hrčka znovu vrátila a bola veľká 20x20 mm. Bola to doslova biela hrča. Priebeh bol oveľa horší, mal som silné bolesti hlavy a ľavého ucha. Tentokrát ma obvodná lekárka poslala na odborné vyšetrenie ORL (ušno-nosno-krčná ambulancia). Po tomto vyšetrení som bol okamžite hospitalizovaný v Lučenci a z hrčky bola odobratá vzorka. Po mesiaci mi prišli výsledky – zhubný nádor jazyka.

Po tejto informácií sa začal kolotoč hospitalizácií a potrebnej liečby. V nemocnici v Banskej Bystrici mi povedali, že je potrebné vybrať celý jazyk, z čoho som bol šokovaný a nevedel som si to ani predstaviť. Iná možnosť nebola. Rakovina bola veľmi agresívna a v prípade odmietnutia operácie hrozilo, že do pár mesiacov zomriem. Voľba bola jasná.

V roku 2022 som bol hospitalizovaný v Banskej Bystrici a absolvoval som spomínanú operáciu. Jazyk mi nahradili kusom svalu zo stehna, vďaka čomu dnes rozprávam, avšak moja reč nie je tak čistá. Stáva sa, že mi ľudia veľmi nerozumejú. Keďže išlo o metastázu 3. štádia lymfatických uzlín, absolvoval som viacero ožarovaní a chemoterapií. Čaká ma ešte extrakcia zubov, ktoré sú po liečbe úplne zničené. Termín mám naplánovaný ešte tento rok v júni.

Pri mojom zdravotnom stave som pochopiteľne stratil prácu a jediný náš príjem je rodičovský príspevok, ktorý poberá priateľka. Invalidný dôchodok mi bol zamietnutý. Na všetko som sám. Nemám žiadnu podporu ani pomoc od rodiny. Naša finančná situácia je zložitá, preto prosím o pomoc v akejkoľvek podobe – materiálnej (potraviny, hygienické potreby, oblečenie a pod.) aj finančnej. Budem vďačný za každé jedno euro.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ