1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Daniel Bogár

Tel.: 0940814012

E-mail: mimka555@azet.sk

IBAN: SK86 1111 0000 0017 1222 2001

Danielko sa narodil ako štvrté dieťa v poradí. Ihneď po narodení sa nakazil rotavírusom, a keďže bol veľmi maličký, priebeh ochorenia bol vážny. Syn bol hospitalizovaný takmer mesiac, pričom následky ochorenia riešime dodnes.

Dnes má už 2 roky. Má veľmi oslabenú imunitu, trpí Ezofagitidou, čo je zápalové ochorenie pažeráka a má šelest na srdci. Pri neurologickom vyšetrení  danielkovi  zistili   mentalnu emocionálnu  retardaciu  musime preto navštevovať  psichologicku  je to  finančne náročné  chodiť až do mesta  a Ďalšie vyšetrenia sú podľa obvodnej lekárky možné až vo veku 2,5 roka. Kvôli zápalu pažeráka musí mať Danielko špeciálne upravenú stravu, a tiež je stále na umelom mlieku, ktorý kupujeme za plnú sumu, keďže už nie je možné ho dostať na predpis kvôli veku. Zvýšené výdavky máme aj na vitamíny a doplnky na posilnenie imunity.

Danielko je ešte stále v matkinej celodennej starostlivosti, ale rodičia ho plánujú dať do škôlky, no nie na celý deň. Danielkovi sa niekedy stáva, že keď dlho plače alebo sa silno udrie, tak omdlie alebo je celý modrý, preto potrebuje 24-hodinovú starostlivosť a pozornosť. Počas dňa sa hrá ako každé iné dieťa, je veľmi živý, vymýšľa a teší sa zo všetkého nového. Problematické je však aj komunikácia, nakoľko Daniel stále nerozpráva. Najbližšie ho preto čakajú neurologické vyšetrenia.

Ako šesť členná rodina nemá rodina dostatočný príjem - pracovať môže kvôli zdravotnému stavu Danielka iba jeden z rodičov - otec - no pre zvýšené výdavky a minimálne štátne príspevky je nemožné postarať sa o potreby všetkých. Preto by sme ako rodina boli veľmi vďační za akúkoľvek finančnú pomoc, ktorou by sme dokázali zabezpečiť potrebné vitamíny, lieky a stravu pre Danielka či neskôr kompenzačné pomôcky alebo hračky na jeho ďalší rozvoj, aby raz z neho bol čo najviac samostatný človek.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ